5 czerwca – Dziecinada w trasie i Dziecięce brzmienie

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci DZIECINADA odbędzie się  w tym roku już po raz dziewiąty. Tym razem, w ramach akcji „Dziecinada w trasie” zawita również do Lubina!!! Już w niedzielę 5 czerwca teren przy Centrum Działań Twórczych wypełnią barwne spektakle, animacje, gigantyczny namiot cyrkowy, a także dmuchańce i foodtrucki. Będzie to dokonały sposób na spędzenie rodzinnej niedzieli w mieście.

Głównym celem Festiwalu jest promowanie dobrej jakościowo sztuki dla dziecka i podkreśleniu wartości teatru dla najmłodszych. Chcemy, aby ta dziedzina sztuki przestała być postrzegana jako ekskluzywna, a więc przeznaczona dla wybranych. Pragniemy otworzyć drzwi teatru dla wszystkich, a zwłaszcza dla najmłodszych, którzy do tej pory nie mieli do niej dostępu ze względu na zły stan zdrowia, sytuację ekonomiczną, rodzinną, miejsce zamieszkania, brak odpowiedniej oferty kulturalnej czy nieświadomych wartości teatru rodziców.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci Dziecinada jest wydarzeniem organizowanym przez Teatr Klinika Lalek/ Fundację na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych,  Prezydenta Miasta Wrocławia we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Jaka będzie tegoroczna edycja „Dziecinady”? – Muzyczna, wielobarwna, zaangażowana, zaskakująca. Sensoryczne spektakle, z bardzo bliską, nawet z zacierającą się relacją aktor-widz, kontrastować będą z plenerową, skąpaną w słońcu imprezą. Tradycja spotka nowoczesność. Nastrojowy teatr ulicznych wagabundów, zmiksowany ze sztukami czerpiącymi inspiracje z popkultury. Duże widowiska zestawione ze spektaklami, które przekonają Was, że cały teatralny świat może z powodzeniem zmieścić się w małym pudełku, a w niewielkich miniaturach kryje się wielki, teatralny potencjał – mówi Wiktoria Wiktorczyk, producentka festiwalu.

Program Dziecinady w Lubinie zostanie rozszerzony o finał II Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Dziecięce brzmienie”. Zatem piąty czerwca w Lubinie będzie prawdziwym świętem teatru, ale także muzyki! Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Lubińskiego – Pawła Kleszcza.

Organizatorami wydarzenia w Lubinie są: Centrum Działań Twórczych, Powiat Lubiński, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, a partnerami: Regionalne Centrum Sportowe oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej – ZOO Lubin.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.
5 czerwca (niedziela), Teren wokół Centrum Działań Twórczych w Lubinie (Aleja KEN 6A)

Program:

13:00 – 20:00         Cyrkowy zakątek – animacje i zabawy (z przerwami na spektakle) – namiot cyrkowy

14:00                    Spektakl Teatr Lalka w Trasie “Kurnik Kultury” – scena

16:00                     Gala Laureatów II Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Dziecięce brzmienie” – scena

19:00                    Spektakl Teatr Uszyty “Kto tam? ” – scena

20:00                    Spektakl Teatr Klinika Lalek “Kosmiczna Podróż Guliwera” – duży plac

Spektakle:

Teatr Lalka w Trasie „Kurnik Kultury”

“Kurnik Kultury” to spektakl o dzieciach i o dorosłych, spektakl dla dzieci i dla dorosłych. Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz o tym, że nie zawsze marzenia spełniają się tak jak byśmy chcieli. Spektakl ma cechy przedstawienia edukacyjnego, w którym dzieci uczą się, że „oaza szczęścia i spokoju” często kryje się tuż za rogiem. A o tym wszystkim opowiedzą Nam podczas swojej kurnikowej podróży dwie Kury: Pani Kura i Pan Kura…

trailer

Teatr Uszyty  “Kto tam?”

Mały, niebieski Zajączek – główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Warstwę plastyczną spektaklu cechuje estetyczna synteza i spokojna kolorystyka, która wpływa na kształtowanie wrażliwości plastycznej i emocjonalnej widzów. Po spektaklu dzieci mają okazję poznać Teatr Uszyty od „podszewki”.
Dla widzów w wieku 2+.

Teatr Klinika Lalek „Kosmiczna podróż Guliwera”

W spektaklu zobaczymy robiące wrażenie, największe w Europie 6 metrowe marionetki!
Kosmiczna podróż Guliwera” to spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W przedstawieniu razem z Guliwerem ruszamy w kolejną podróż. “Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich

Do tego pojawi się także Cyrkowy Zakątek, gdzie znajdzie się strefa gigantycznych baniek mydlanych, konstrukcja do chodzenia po linie. Będzie można spróbować swoich sił w żonglerce, chodzeniu na szczudłach, chodzeniu na nartach w parach,  jeżdżeniu na rowerkach Pedallo, Rola Bola.

Do tego będzie można zjechać na 12 metrowej  zjeżdżalni rolkowej !

II Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Dziecięce brzmienie”

W Festiwalu wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Powiatu Lubińskiego. Celem konkursu jest aktywizacja najmłodszych, kształtowanie wrażliwości kulturalnej i artystycznej oraz prezentacja talentów najmłodszych mieszkańców regionu.

W przesłuchaniach festiwalowych wzięło udział piętnaście przedszkoli. Jury wybrało nagrodzonych.

Swoich ulubieńców będą mogli wybrać również Państwo, nagradzając występy gromkimi brawami. Specjalnie urządzenie zmierzy poziom owacji… Grupa, która otrzyma największe brawa, otrzyma Nagrodę Publiczności.

5 czerwca wystąpią Laureaci Festiwalu. wręczy zwycięzcom nagrody.

Współorganizatorem „Dziecięcego brzmienia” jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Regulamin imprezy

 

 

Informujemy, że Organizator nie zapewnia parkingów na terenie wydarzenia.

Skip to content