Kategorie
Uncategorized

KOBIETY W CENTRUM… TWÓRCZY DZIEŃ KOBIET!

8 marca cały świat świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet. Świętujemy i my! CDT przygotowało szereg kulturalnych i twórczych propozycji, nie tylko dla kobiet.

 

WARSZTATY

O godz. 17.00 odbędą się cztery artystyczne warsztaty dla kobiet.

BIŻUTERIA Z MIEDZI

Marzysz o miedzianym i oryginalnym dodatku? Chciałabyś mieć piękną bransoletę lub wyjątkowe kolczyki? A może efektowny wisiorek? To niepowtarzalna okazja, by własnoręcznie wykonać wymarzoną biżuterię.

Prowadząca: Anna Adamus-Krawczyk

 

MALOWANIE NA TORBACH DŻINSOWYCH

Tej wiosny w modzie królować będzie dżins… i ekologia! Zapraszamy na twórcze warsztaty, podczas których przy użyciu różnych akcesoriów malarskich, szablonów i całej palety barw, udekorujesz swoją własną dżinsową torbę wielokrotnego użytku, wykonaną z bawełny pochodzącej z recyklingu. To z pewnością dodatek „must have” w nadchodzącym sezonie!

Prowadząca: Dominika Szewczyk

 

KWIETNIK Z MAKRAMY

Makrama to sztuka wiązania sznurków bez użycia igły, drutów czy szydełka. Podczas warsztatów wykonasz unikatowy kwietnik na Twoje roślinki

Prowadząca: Barbara Łamińska

 

DRUCIARSTWO ARTYSTYCZNE – ŚWIECZNIK

Co można zrobić z drutów? Efektowny świecznik! Podczas warsztatów stworzysz oryginalną i designerską ozdobę do swojego domu.

Prowadząca: Renata Michajłow

 

* Warsztaty płatne 20 zł. Obowiązują zapisy (tel. 767 560 015, kontakt@cdt.lubin.pl), ilość miejsc ograniczona.

 

 

WERNISAŻ

Tego samego dnia o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Katarzyny Kudełki „Szept istnienia”.

Tak o swoim malarstwie mówi sama autorka:

„Z perspektywy istnienia np. góry, jesteśmy tylko drobnym pyłem poruszanym przez podmuchy czasu. Nasze istnienie to tylko okruch wieczności, to zaledwie cichy szept. (…)

W moich pracach podjęłam próbę ukazania realiów świata „przetworzonego” przez człowieka – świata, który nie zawiera elementów związanych z pięknem przyrody, bo najzwyczajniej została przez ludzi zniszczona. Drzewa, rośliny czy kwiaty zastąpiłam wytworami człowieka, który myśląc wyłącznie o sobie, o zysku jaki może czerpać, nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich barbarzyńskich działań. (…)

W moich pracach chcę zwrócić uwagę, iż nasze istnienie składa  się z krótkich chwil – szeptów i bez względu na to, jak oraz z jakiej przyczyny zmienia się świat wokół nas, jesteśmy w stanie przywyknąć do niemalże każdych realiów, po to, aby istnieć, odczuwać, myśleć, czy kochać. (…)”

 

Tradycyjnie w CDT podczas wernisażu nie zabraknie muzycznego akcentu. Zapraszamy na minikoncert artystyki działającej pod pseudoniem VILLAZ.

villaz jest wokalistką, kompozytorką oraz producentką. Cała jej muzyka została w pełni stworzona przez nią samą. W sierpniu zadebiutowała swoją EP „how it feels to be 19”, czyli sześcio-utworową historią o rozterkach młodych ludzi. Cała jej muzyka jest przepełniona emocjami, a największą inspiracją głównie melodie lat 80/90 – syntezatory.

 

Na wernisaż wstęp wolny.

 

 

KOBIETY W CENTRUM… TWÓRCZY DZIEŃ KOBIET!

Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6a, 59-300 Lubin

www.cdt.lubin.pl

767 560 015, kontakt@cdt.lubin.pl

 

Kategorie
Uncategorized

SINATRA EXPERIMENT w Centrum Działań Twórczych w Lubinie – koncert MATEUSZA KRAUTWURSTA with JAZZ QUARTET

16 lutego 2024 r. odbył się w CDT wyjątkowy wieczór pełen najlepszej muzyki  i miłości. Była to niepowtarzalna okazja, aby świętować Walentynki z ukochanymi, rodziną lub przyjaciółmi w rytmie JAZZU, który poruszył serca i dusze.

Na scenie CDT w Lubinie wystąpił wspaniały artysta – Mateusz Krautwurst – w towarzystwie zespołu Jazz Quartet w składzie: Rafał Stępień –(fortepian/ instr. Klawiszowe), Aniel Someillan (kontrabas), Damian Marat (trąbka), Tomek Torres (perkusja).

Ze sceny zabrzmiały utwory wielkich artystów, m.in.: Franka Sinatry czy Louisa Armstronga.

 
 
 
 

 

Mateusz Krautwurst to producent muzyczny, songwriter i wokalista o jazzowym wykształceniu, znany szerszej publiczności z występów z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby w programie Fabryka Gwiazd oraz jako finalista pierwszej edycji The Voice of Poland.

Ma na swoim koncie trzy autorskie płyty, ponad 300 piosenek, w których zostawił swój głos, partie instrumentalne oraz nuty i słowa, a także męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze „Zaklinam los”, telewizyjny duet z Kayah i Platynową Płytę za singiel „Lepiej jak jest lepiej” Sokoła, uznawanego w Polsce za najważniejszego rapera minionych 30 lat. Wymyślenie i zaśpiewanie tej melodii zabrało artystę na największe sceny polskich festiwali muzycznych oraz wyjątkowe koncerty w katowickim Spodku czy warszawskim Torwarze – zawsze dla wielotysięcznej publiczności.

Z początkiem listopada 2022 ukazał się utwór pt. „Zapomnij” jego autorstwa, aranżacji i produkcji w wykonaniu Kasi Moś i Leszka Możdżera. Ta ambitna kompozycja została odtworzona na YouTube niemal milion razy.

 

Kategorie
Uncategorized

NOWE PROPOZYCJE ZAJĘĆ W CDT

Ruszamy z kolejnymi, twórczymi warsztatami!

 

ANIMACJA POKLATKOWA – zajęcia dla młodzieży od 13 lat i osób dorosłych

piątek 15.45-17.15

Prowadzący: Tomasz Hanoff

Zapisy pod numerem: 881 679 524

Pracownia 117C
Warsztaty z animacji poklatkowej, podczas której uczestnicy poznają zasady działania tradycyjnej animacji, która powstaje zdjęcie po zdjęciu. Będzie można animować plastelinę, glinę, wycinanki. Animacja poklatkowa jest szlachetną techniką, ale również można ją nowocześnie łączyć z nowymi technologiami, co uczestnicy będą mogli poznać na warsztatach.
Opłata: 100 zł/ miesiąc

 

JOGA DLA SENIORÓW – NOWA GRUPA!

czwartek 11.00-12.00

Prowadzący: Ewa Barańska
Więcej informacji pod numerem: 767 560 015

Sala widowiskowa 101

Joga to forma aktywności ruchowej, którą mogą podejmować ludzie w każdym wieku, również seniorzy. W praktyce polega na skoncentrowaniu się na swoim ciele i oddechu, powoli przechodząc od jednej pozycji do drugiej. Właśnie jogę polecają seniorom fizjoterapeuci!

 

SENSOPLASTYKA DLA NAJNAJÓW – NOWA GRUPA!

piątek 9.30-10.30

Prowadzący: Joanna Kaźmierczak

Zapisy i opłaty bezpośrednio u Instruktora: 726 440 792

Pracownia sensoryczna 116

Cena za zajęcia: 35 zł

Zajęcia skierowane są do najmłodszych uczestników wraz z opiekunem.

Na zajęciach multisensorycznych wspieramy harmonijny rozwój i przede wszystkim dobrze się bawimy. Każde spotkanie to nowy temat i inne doznania zmysłowe.

Kategorie
Uncategorized

POSZUKIWANIA… wystawa w Centrum Działań Twórczych w Lubinie

W piątek 2 lutego 2024 r. o godz. 18.00 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie odbył się wernisaż wystawy dwóch artystek – malarki Moniki Małachowskiej i ceramiczki Martyny Opałacz.

Na ekspozycję POSZUKIWANIA składają się rzeźby ceramiczne, lampy, misy oraz obrazy tworzone farbami akrylowymi. Dwie artystki, dwa światy, dwa sposoby poszukiwania…

 

MARTYNA OPAŁACZ

artystka, ceramiczka, terapeutka zajęciowa.

„… trzy, dwa, jeden. Szukam!

Ciągle szukam, szukam siebie, rozmyślając, czego oczekuję od tego świata.

Szukam inspiracji w świecie, który mnie otacza. Szukam piękna w naturze, fakturze, strukturze i teksturze. Szukam, ale czy znajdę, nie wiem, próbuję skupić się na samej podróży,  przygodzie poszukiwania i z niej samej czerpać przyjemność i satysfakcję.

Zapraszam Cię do mego świata.

Zatrzymaj się, poszukaj, powiedz mi, co widzisz.”

 

MONIKA MAŁACHOWSKA

artystka, malarka, edukatorka.

„Źródłem moich niekończących się inspiracji do tworzenia jest życie.

Interesuje mnie piękno i emocje, które ukazuję w swojej twórczości.  Dominującą część mojej twórczości stanowią obrazy akrylowe, olejne oraz akwarelowe, a moje malarstwo cechuje figuratywność, ekspresyjność, dekoracyjność oraz nastrojowość.

Wśród obieranych tematów najwyraźniejsze są portrety kobiece, które przedstawione są

w bliskiej scenerii z naturą. Inne tematy to pejzaże, wątki fantazyjne połączone z elementami surrealistycznymi i abstrakcje.”

 

Wystawa POSZUKIWANIA

Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Al. Komisji Edukacji Narodowej 6a

Wstęp wolny!

Kategorie
Uncategorized

Opłaty za styczeń

Informujemy, że podczas ferii zimowych (tj. 15-28 stycznia 2024 r.) zajęcia i warsztaty stałe nie odbywają się.

Opłaty za styczeń wynoszą 50% standardowej stawki.

 

 

Kategorie
Uncategorized

POWIATOWE KOLĘDOWANIE

W piątek 5 stycznia 2024 r. odbyło się POWIATOWE KOLĘDOWANIE.

To była doskonała okazja, by razem z fantastycznymi zespołami ludowymi i folklorystycznymi pośpiewać kolędy i pastorałki.

Wystąpili:

 • Zespół Folklorystyczny “LUBIN”
 • Zespół Ludowy “MOJĘCICE”
 • Zespół Folklorystyczny “SASANKA”
 • Zespół “PODOLANKI”

 

Dziękujemy za wspólne POWIATOWE KOLĘDOWANIE!

Kategorie
Uncategorized

TWÓRCZE FERIE…

TWÓRCZE FERIE 2024… Centrum Działań Twórczych zaprasza dzieci na zimową przygodę wypełnioną sztuką, kulturą i rozrywką!!!

W naszej twórczej, feryjnej ofercie nie zabraknie warsztatów plastycznych, fotograficznych teatralnych, muzycznych i rekreacyjnych.

Oprócz zajęć w pracowniach, wybierzemy się na kręgielnię (dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie), do kina Helios na fantastyczny seans filmowy oraz na warsztaty przyrodnicze do ZOO Lubin.

Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat.

Zapisy na Twórcze Ferie zakończone, listy są pełne.

I turnus: 15-19 stycznia 2024, godz. 9.00-14.00

II turnus: 22-26 stycznia 2024, godz. 9.00-14.00

OPŁATY: 300 zł/ turnus

Zapewniamy profesjonalnych instruktorów, materiały do zajęć, bilety wstępu oraz drugie śniadania (bułka pszenna z dodatkami oraz napój).

***ZASADY ZAPISÓW:

 • Zapisy przyjmujemy od 03 stycznia 2024 r.
 • osobiście lub telefonicznie: 767 560 015
 • najpóźniej do 8 stycznia należy dostarczyć wypełnione dokumenty – Karta zgłoszeniowa
  i wydrukowane potwierdzenie zapłaty
 • przed zapisem należy zapoznać się z Regulaminem

***KILKA ZASAD PODCZAS TWÓRCZYCH FERII:

 • przyprowadzamy dzieci 8.45-8.55, odbieramy o 14.00, zawsze w CDT
 • dzieci powinny być ubrane stosownie do programu zajęć w danym dniu, odzież sportowa, wygodna, obuwie zmienne
 • zapewniamy każdego dnia drugie śniadanie (bułka pszenna z dodatkami oraz napój, w środy naleśniki i napój)
 •  

Program TWÓRCZYCH FERII 2024:

I turnus:

15 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty artystyczne

– warsztaty teatralne

– warsztaty integracyjne

– film animowany/bajka

16 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty rekreacyjne

– warsztaty arteterapeutyczne

– warsztaty teatralne

– wyjście do Kręgielni RCS

17 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty rekreacyjne

– warsztaty artystyczne

– warsztaty teatralne

– wyjście do ZOO Lubin, warsztaty „Co piszczy w puszczy?”

18 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty fotograficzne

– warsztaty arteterapeutyczne

– warsztaty rekreacyjne

19 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty teatralne

– warsztaty arteterapeutyczne

– warsztaty rekreacyjne

– wyjście do kina Helios – „Akademia Pana Kleksa”

II turnus:

22 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty plastyczne

– warsztaty artystyczne

– warsztaty integracyjne

– film animowany/bajka

23 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty rekreacyjne

– warsztaty plastyczne

– warsztaty teatralne

– spektakl “Detektyw Kot” Teatr Kultureska

24 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty plastyczne

– warsztaty artystyczne

– warsztaty rekreacyjne

– wyjście do ZOO Lubin, warsztaty „Jak ptak, czyli jak?”

25 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty fotograficzne

– warsztaty muzyczne

– warsztaty rekreacyjne

26 stycznia, godz. 9.00-14.00

– warsztaty plastyczne

– warsztaty teatralne

– warsztaty rekreacyjne

– wyjście do kina Helios – „Wyfrunięci”

KARTA UCZESTNIKA twórcze ferie 2024

regulamin twórcze ferie 2024

Kategorie
Uncategorized

Koncert Świąteczny zespołu ENEJ

Koncerty Świąteczne, organizowane przez Powiat Lubiński i  Centrum Działań Twórczych w Lubinie to już tradycja…

17 grudnia 2023 roku w kościele pw. Św. Wojciecha w Lubinie odbył się koncert zespołu ENEJ.

Artyści zagrali najpiękniejsze, najbardziej znane i najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach.

Organizatorzy:

– Powiat Lubiński

– Centrum Działań Twórczych w Lubinie

– Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 
Kategorie
Uncategorized

Świąteczna Gala Wolontariatu

14 grudnia 2023 r. w Inkubatorze Przedsiębiorczości ZOO Lubin odbyła się wyjątkowa uroczystość – Świąteczna Gala Wolontariatu.

53 osoby i inicjatywy charytatywne zostały uhonorowane podczas tego wydarzenia. Ta doroczna uroczystość, organizowana przez Powiat Lubiński, a w tym roku również przez Centrum Działań Twórczych w Lubinie, jest podziękowaniem dla osób bezinteresownie przychodzących z pomocą tym, którzy jej potrzebują.

Tytuły Wolontariusza Roku 2023 otrzymali: Paweł Gębalski i grupa wolontariuszy z Hospicjum Stacjonarnego w Lubinie.

Uroczystość miała prawdziwie odświętny charakter. Poprowadził ją pochodzący z Lubina aktor Krystian Kukułka, a statuetki wyróżnionym dobroczyńcom wręczał starosta lubiński Paweł Kleszcz.

Atrakcją wieczoru był koncert Sławka Uniatowskiego.

 

 

Kategorie
Uncategorized

Teatralny prezent mikołajkowy

SEKRET ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – spektakl

W piękny piątkowy poranek 08.12.2023 r., dzieci z Powiatu Lubińskiego przeżyły magiczne chwile  z Teatrem Gry i Ludzie. Barwne i rozśpiewane przedstawienie, które pobudziło wyobraźnię, zafascynowało wieloma zagadkami, a przede wszystkim umożliwiło namłodszym kontakt ze sztuką.

Dzieci razem z Bohaterkami próbowały rozwikłać zagadkę, skąd św. Mikołaj bierze prezenty i w jaki sposób udaje mu się rozdać wszystkie w jedną noc.

 

Występili: Joanna Wawrzyńska, Alicja Szymkiewicz, Szymon Strużek/Bartosz Socha

Światło i dźwięk: Dawid Katolik