Kategorie
Uncategorized

Poszukujemy głównego księgowego/ głównej księgowej

Szukamy członka Zespołu!
 Nabór na wolne stanowisko: Głównego księgowego/ Głównej Księgowej!
Szczegóły ogłoszenia w załącznikach.
 
Kategorie
Uncategorized

Uwaga! Nowy numer konta CDT

Ważna informacja!

Zgodnie z decyzją starostwa, od grudnia następuje zmiana numeru konta CDT, na który dokonywane są opłaty za zajęcia.

Nowy numer konta: 13 1020 3017 0000 2202 0587 3692, PKO Bank Polski

 

Jednocześnie dotychczasowy numer przestaje funkcjonować.

Prosimy o uważność przy dokonywaniu przelewów od grudnia.

Kategorie
Uncategorized

“WIZJE (NIE)KONKRETNE” wystawa prac Krystyny Betiuk

„W I Z J E   ( N I E ) K O N K R E T N E”        W Y S T A W A    K R Y S T Y N Y    B E T I U K
Krystyna Betiuk to wszechstronna artystka. Kocha malarstwo, ceramikę, tworzy formy przestrzenne, zajmuje się szeroko rozumianą edukacją. Wystawa „Wizje (nie)konkretne” to okazja, by zapoznać się z wycinkiem twórczości tej wyjątkowej kobiety.

Krystyna Betiuk

artystka, edukatorka, zajmuje się szeroko rozumianą edukacją twórczą i estetyczną. Prowadzi działania na rzecz rozwoju kultury w różnych obszarach dziedzinowych i terytorialnych – od lokalnego do międzynarodowego.

Mieszka w Bukowicy, małej wsi na Wzgórzach Dalkowskich w starym, poniemieckim gospodarstwie, przebudowanym wg własnego pomysłu. Stworzyła tam nową przestrzeń, łączącą funkcje domu mieszkalnego z galerią sztuki, ekspozycją przedmiotów zabytkowych, pracowniami plastycznymi i miejscem spotkań towarzyskich i edukacyjnych.

Zagroda wiejska państwa Betiuków w Bukowicy to miejsce szczególne, magiczne,

w którym spotyka się sztuka z ekologią, ludzie z przyrodą, twórczość z pracą na roli, intelektualiści z miejscową ludnością, amatorzy z profesjonalistami

 

Krystyna Betiuk to osoba kompletna – twórczyni (…). Tę totalną osobowość  Andrzej Toczewski (nieżyjący już dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej) nazwał “Carycą Wielką na Bukowicy”. Ta totalność ról i działań kłóci się z posturą artystki  – osoby delikatnej, szczupłej o filigranowych kształtach, zawsze uśmiechniętej  i w ciągłym ruchu.

Osoby współpracujące z Nią mówią, że to kruszynka z bardzo silną osobowością. Swoje zauroczenie okolicą zawarła w krótkiej rymowance: “Wzgórza Dalkowskie  są po prostu boskie!” Właśnie różnego rodzaju hasła, rymowanki, sentencje są tematycznym punktem wyjścia w organizowanych przez artystkę plenerach  oraz warsztatach edukacyjno-artystycznych. Czasami są to tematy metaforyczne  lub abstrakcyjne, jak na przykład Szukanie wiatru w polu, innym razem ważne wyzwania ekologiczne lub społeczne.

Wielość i niezwykła różnorodność działań tej filigranowej artystki pokazuje Ją jako rezerwuar rozlicznych talentów, ale równocześnie osobę konsekwentną  w działaniach, czego przykładem jest utrzymanie ciągłości w organizacji Ogólnopolskich Plenerów Malarskich w Przytoku. To przykład osoby, która  nie poddaje się dość powszechnemu w naszym społeczeństwie wypaleniu zawodowemu i tendencji do hamletyzowania w „emigrację wewnętrzną”.

Bogdan Idzikowski

(obserwator i badacz poczynań Krysieńki, ciągle pozostający pod Jej urokiem)

 

Wystawę można oglądać do końca grudnia 2022 (od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-20.00, w piątki od 8.00 do 18.00).

 

 

——————————

W piątek 25 listopada 2022w Centrum Działań Twórczych w Lubinie odbył się wernisaż wystawy prac niepowtarzalnej artystki – Krystyny Betiuk.

Wernisażowi towarzyszył  występ zespołu Easy Dose przygotowany specjalnie na tę okazje.

Zespół wystąpił w pomniejszonym składzie.

Podczas koncertu pojawiły się opublikowane już utwory w nowym, akustycznym aranżu oraz premierowe utwory. 

Easy Dose to wrocławski skład tworzący mieszankę muzyki elektronicznej i gitarowej z domieszką oldskoolowych skreczy i sampli w łatwej do przyjęcia pigułce. 

Łączą to, co najlepsze z ulubionych stylów i gatunków muzycznych tworząc indywidualne i autorskie brzmienie. Jury nagrody WARTO 2022 Gazety Wyborczej Wrocław doceniło ich za „eklektyzm i bardzo melodyjne, pełne energii kompozycje.

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie
Uncategorized

Wolne miejsca na warsztaty w CDT

Sezon artystyczny trwa!

Czy wiecie, że mamy ponad 50 grup warsztatowych?!

Na niektóre zajęcia mamy jeszcze wolne miejsca!

Zapraszamy do zapisów!

 

 

– DANCE AEROBIK/ TOTAL BODY WORKOUT /dorośli/

poniedziałki, 18.30-19.30, 60 zł/m-c

Głównym celem zajęć jest poprawa Twojej koordynacji, pamięci ruchowej i wytrzymałości. A przy tym świetna zabawa! Zajęcia, w których układ choreograficzny bazuje na różnego rodzaju krokach i stylach tanecznych.

Prowadzący: Zuzanna Sosna, tel. 669 448 131

– JOGA KUNDALINI /dorośli/

poniedziałki, 17.00-18.15, 60 zł/m-c

Joga Kundalini to praktyka często nazywana „Jogą Świadomości”. Swoją technologią obejmuje ona ułożony w określonej kolejności  zestaw asan /kriya/, praktyki oddechowe / pranayamy/, otwieranie głosu i otwieranie się na przepływ dźwięku przez ciało  /mantry/ oraz odpowiednie ułożenie rąk i ciała /mudry/. Każde zajęcia kończą się relaksacją i medytacją.

Prowadzący: Anna Kuczyńska, tel. 691 048 135

– PILATES /dorośli/

środy, 18.30-19.30, 60 zł/m-c

Pilates to trening wzmacniający wszystkie partie mięśniowe, ale przede wszystkim mięśnie brzucha, pleców i pośladków. Ćwicząc systematycznie pozbędziesz się bólu pleców, wzmocnisz całe ciało, wysmuklisz sylwetkę, zredukujesz stres oraz poprawisz swoje samopoczucie.

Prowadzący: Rafał Toporczyk, tel.  691 818 324

ZAJĘCIA TEATRALNE /dorośli/

środy, 18.30-20.00, 60 zł/m-c

Marzysz o występowaniu na scenie, ale do tej pory nie miałeś/miałaś okazji? Uważasz, że w życiu ważna jest pasja? Warsztaty teatralne dla dorosłych to propozycja dla wszystkich, w których drzemią siły twórcze. Podczas zajęć skorzystasz z improwizacji, zgłębisz tajniki warsztatu aktorskiego, zapoznasz się z interpretacją tekstu oraz budowaniem postaci.

Prowadzący: Lidia Głodowska, tel. 600 167 066

RYSUNEK I MALARSTWO  /dorośli/

wtorki, 17.30-19.30, 70 zł/m-c

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki te zajęcia będą dla Ciebie idealną formą rozwoju i nauki. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby poznać tajniki technik rysunkowych i malarskich.  Nie ma znaczenia czy dopiero chcesz spróbować swoich sił przy sztaludze, czy chcesz polepszyć swój warsztat malarski. Zajęcia to nie tylko nauka sztuki rysowania i malowania, lecz przede wszystkim nauka sztuki obserwacji i analizy otaczającej nas przestrzeni. Nauczysz się przenoszenia tego, co widzisz i odczuwasz, na kartę papieru. 

Prowadzący: Joanna Siwak, tel. 516 612 285

WITRAŻ /dzieci od 10 lat, młodzież i dorośli/

wtorki, 16.00 – 18.00, 70 zł/m-c

Witraż to barwna kompozycja szklana, która składa się z trzech głównych elementów: konturu, barwy i światła. Kontur wykonany jest z kompozycji ołowianych listewek, natomiast nośnikiem barwy są szkła w różnych kolorach. Obraz tworzony jest przez światło, które przechodzi przez połączone ze sobą szklane fragmenty- szklane mozaiki. Na zajęciach stworzysz linearny szkic kompozycji z podziałem na szkiełka, nauczysz się dopasowywać odpowiednie barwy, przeniesiesz szkic do rzeczywistych wymiarów, będziesz wycinał fragmenty ze szkła oraz owijał je taśmą miedzianą a na koniec będziesz lutował przygotowane elementy. Na warsztatach stworzysz także witraże malowane farbą konturową i farbami do szkła na zimno.

Prowadzący: Elżbieta Kochan, tel. 603 999 261

– BATIK /młodzież i dorośli/

piątki, 16.00 – 18.00, 70 zł/m-c

Batik to technika malarska polegająca na nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niepokryte warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów, proces farbowania i woskowania można powtarzać wielokrotnie. Jeśli masz ochotę wyrazić swoje artystyczne wizje w nieszablonowy sposób – warsztaty będą dla Ciebie idealną propozycją.

Prowadzący: Elżbieta Kochan, tel. 603 999 261

– STUDIUM RYSUNKU I MALARSTWA / młodzież/

czwartki, 17.30 – 19.30 , 70 zł/m-c

Jeśli chcesz nauczyć się przenieść widziany kadr na papier lub podobrazie, zdobyć umiejętność przekuwania obserwacji w obraz, zdobyć umiejętności z zakresu budowania kompozycji, tła, światłocienia, perspektywy i właściwej proporcji. To idealne zajęcia dla Ciebie! Oprócz tego na zajęciach poznasz różne techniki rysunkowe, malarskie, graficzne czy mieszane. Podczas zajęć wykonasz m.in. studium martwej natury, postaci, pejzażu, poznają też obszary abstrakcji.

Celem zajęć jest nauka praktycznych umiejętności warsztatowych z zakresu rysunku i malarstwa oraz rozwój logicznego i twórczego myślenia.

Zajęcia nauczą Cię: tworzenia samodzielnych prac z wykorzystaniem różnorodnych technik, twórczości plastycznej a także pobudza Twoją kreatywność i wyobraźnię.

Zajęcia polecane dla osób rozważających studia artystyczne.

Prowadzący: Joanna Siwak, tel. 516 612 285

– FOTOGRAFIA CYFROWA /młodzież od 14 lat/

czwartki, 16.30-18.30, 60 zł/m-c

Fotografia cyfrowa ma charakter interdyscyplinarny. Łączy w sobie wiadomości i umiejętności z zakresu: fizyki, informatyki techniki i sztuki. Zainteresował Cię powyższy opis? Przyjdź i spróbuj swoich sił na zajęciach. Warsztaty  łączą ćwiczenia praktyczne z wiedzą teoretyczną. A to wszystko w miłej i życzliwej atmosferze.

Prowadzący: Tomasz Hanoff, tel. 881 679 524

– HIP-HOP/ JAZZ

/młodzież 11-15 lat/ poniedziałki, 17.30-18.30, 60 zł/m-c

/dzieci 7-10 lat/ poniedziałki, 16.45-17.30, 60 zł/m-c

Zajęcia taneczne dla młodych miłośników hip-hopu. Charakteryzuje Cię dynamiczny i żywiołowy styl? Chcesz wyrazić siebie za pomocą ciekawej choreografii? Uważasz, że taniec zawsze powinien łączyć, a nie dzielić? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco – zapraszamy na zajęcia! Zatańcz z nami! Podczas zajęć łączymy hip-hop z innymi rodzajami tańca.

Prowadzący: Zuzanna Sosna, tel. 669 448 131

ZAJĘCIA RYTMICZNO-TANECZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

/3-4 LATKI/ środy 15.45-16.30, 60 zł/m-c

/5-6 LATKI/ środy 16.45-17.30, 60 zł/m-c

 Celem tych zajęć jest rozwijanie wrażliwości i zdolności rytmiczno-tanecznych Twojego dziecka. Rytm stwarza duże możliwości w ogólnym rozwoju człowieka. Takie formy ruchu jak: taniec, rytm, zabawy muzyczno-ruchowe, improwizacja korzystnie wpłyną na ogólny rozwój Twojego dziecka, a także pozwalają rozładować energię i zaspokoić potrzebę ruchu.

Prowadzący: Zuzanna Sosna, tel. 669 448 131

Kategorie
Uncategorized

Pociągiem do kultury – relacje uczestników

22 października odbył się wyjazd do Wrocławia, podczas którego młodzież zwiedziła miasto i odwiedziła 3 instytucje kultury: Centrum Kultury “Zamek”, Galerię BWA Dizajn i Wrocławski Teatr Współczesny.

 

Projekt “Pociągiem do kultury” realizowany był przez Fundację “Kulturolubni” i Centrum Działań Twórczych w Lubinie, a zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Lubin.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Uczestniczek i Uczestników.

Kategorie
Uncategorized

Klub HELP – szukamy wolontariuszy!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ponownie wznowił swoją działalność KLUB „HELP”, działający w Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby dwa razy lub raz w tygodniu pomagać dzieci i młodzieży w nauce i odrabianiu lekcji.

Poszukujemy odpowiedzialnych, wrażliwych na los innych i pełnych pasji osób, które swoim zaangażowaniem będą wspierać podopiecznych Powiatowego Ośrodka Pieczy Zastępczej w Lubinie.

Klub działa w każda środę i piątek w godz. od 15.30 do 17.30 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Jeśli dysponujesz odrobiną czasu i chcesz realnie komuś pomóc -– skontaktuj się z nami!

WYMAGANIA:

– ukończony 16. rok życia,

– niekaralność,

– posiadanie pełni praw cywilnych i obywatelskich,

– mile widziane osoby posiadające doświadczenie w pracy wolontariackiej.

W zakresie świadczonych usług wolontarystycznych zapewniamy:

–   porozumienie wolontariackie,

–  zaświadczenia i referencje,

–  pomoc i wsparcie Zespołu CDT w Lubinie.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie CV wypełnionego kwestionariusza kandydata na wolontariusza lub o kontakt mailowy lub telefoniczny z pracownikiem CDT w Lubinie.

tel.: 767 560 015

e-mail: kontakt@cdt.lubin.pl

 

DOKUMENTY DO WYPEŁNIENIA:

Ankieta + zgody

Klauzula informacyjna

 

REGULAMIN:

regulamin klub help

Kategorie
Uncategorized

Siła wyobraźni! Wystawa i wernisaż prac Piotra Saula

S I Ł A  W Y O B R A Ź N I !
E K L E K T Y C Z N A  W Y S T A W A  M A L A R S T W A  I  G R A F I K – Piotr Saul

WYSTAWA prezentowana będzie do 18 listopada 2022.

Sala wystawiennicza Centrum Działań Twórczych w Lubinie (Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6a).

Malarstwo Piotra Saula cechuje zabawa konwencją i formą. Tworzy barwne obrazy, nawiązujące swoim stylem do sztuki ulicy, surrealizmu i fowizmu. W swoich pracach ukazuje afirmację życia.

Wystawa „Siła wyobraźni” daje niepowtarzalną możliwość poznania fantazji nieprzeciętnego człowieka i artysty.

Piotr Saul:

ur. w 1986 r. w Nowej Rudzie, absolwent ASP Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, mieszka we Wrocławiu.

W 2010 roku bronił dyplomu z grafiki warsztatowej z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof. Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka.

Brał udział w wymianie międzynarodowej „Erasmus” w Hoch Schule fur Bildene Kunst w Braunschweigu (Niemcy). Grand Prix na Biennale Sztuki Młodego Wrocławia 2011.

Obecnie pracuje na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu jako adiunkt w pracowni malarstwa u prof. zw .Krzysztofa Skarbka na Wydziale Malarstwa.

W 2022 obronił doktorat nawiązujący do malarstwa w przestrzeni wirtualnej.

Zajmuje się ogólnie pojętym malarstwem, graffiti  oraz organizacją wystaw. W Kotlinie Kłodzkiej znajduje się kilkanaście jego realizacji graffiti, m.in.: w Dusznikach-Zdroju, Kłodzku, Kudowie-Zdroju czy Nowej Rudzie. Od ukończenia studiów w 2011 r. brał aktywny udział w ponad 120 wydarzeniach o charakterze kulturalnym. Prawdziwy pasjonat i kolekcjoner sztuki współczesnej. Hobbistycznie zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej.

Piotr Saul jest autorem murali znajdujących się na ekranach akustycznych przed wejściem do Centrum Działań Twórczych.

Jego prace można zobaczyć na Facebooku: @saulpiotr, jak i na instagramie: @piotrsaulik

 

Za nami:

W piątek 28 października 2022 o godz. 18.00 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie odbył się wernisaż wystawy prac wyjątkowego artysty – Piotra Saula.

Wernisażowi towarzyszył występ Krzysztofa Krisa Janiszewskiego –muzyka, saksofonisty.

Kategorie
Uncategorized

Pociągiem do kultury!

POCIĄGIEM DO KULTURY!

Zapraszamy młodzież z terenu Powiatu Lubińskiego do udziału w nietuzinkowym projekcie kulturalnym „Pociągiem do kultury!”, organizowanym wspólnie z Fundacją Kulturolubni.

 

O CO CHODZI?

Projekt składa się z dwóch części:

  1. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach fotograficznych, podczas których zapoznają się z podstawowymi zasadami fotografii reportażowej.
  2. 22 października młodzież weźmie udział w wyjeździe do Wrocławia, podczas którego odwiedzimy dwie ciekawe wystawy oraz obejrzymy spektakl we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Podczas wyjazdu uczestnicy wykonają zdjęcia, które zamieścimy na naszych stronach i w mediach społecznościowych.

Projekt ma na celu ułatwienie młodzieży dostępu do kultury wysokiej, popularyzację polskiego dziedzictwa kulturowego,  propagowanie aktywnego, twórczego sposobu spędzania czasu wolnego i oczywiście stworzenie możliwości rozwoju osobistego uczestników.

Brzmi fajnie? Wiadomo!

 

DLA KOGO?

Młodzież.

Szukamy:

– uczestników projektu,

– wolontariuszy chcących wspomóc nas w organizacji i promocji działania.

 

TERMINARZ?

20 października, 16.30-18.30 – warsztaty fotograficzne

22 października, 11.45-22.15 – wyjazd do instytucji kultury we Wrocławiu

 

ZAPISY I WIĘCEJ INFORMACJI?

mail: kulturolubni@gmail.com

tel.: 767 560 015

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

 

Organizatorzy:

Fundacja „Kulturolubni”

Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Lubin.

Kategorie
Uncategorized

Kulturolubny Lubin? Tak! Podsumowanie projektu

Zakończyliśmy  projekt “Kulturolubny Lubin”, który realizowaliśmy wspólnie z Fundacją Kulturolubni.

Zadanie otrzymało finansowe wsparcie Gminy Miejskiej Lubin i dzięki temu wszystkie wydarzenia były bezpłatne!

 

W ramach projektu odbyły się:

WARSZTATY:

27 lipca, 16.30

PRZYGODA SENSORYCZNA DLA NAJNAJÓW – Warsztaty interaktywne dla dzieci i rodziców

Prowadzenie: Joanna Kaźmierczak

 

18 sierpnia, 16.30

BIŻUTERIA Z MIEDZI – Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych.

Prowadzenie: Estera Grabarczyk

 

25 sierpnia, 16.30

MOJA MANDALA POZYTYWNE EMOCJE WYZWALA – Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych.

Prowadzenie: Krystyna Betiuk

 

KONCERTY:

19 sierpnia, 18.00

ANNA WOŁOSZYN – BALLADY O MIŁOŚCI

 

15 września, 18.00

FOLIBA DUO – LIVE ETHNO SESSION

 

 

Dziękujemy wszystkim za udział!
Zapraszamy do obejrzenia relacji.
Kategorie
Uncategorized

II Folkowe Pożegnanie Lata ŚPIEWAJĄCE DINOZAURY

Po raz drugi w Lubinie – ŚPIEWAJĄCE DINOZAURY!

 

W niedzielę 18 września w Ogrodzie Zoologicznym Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „ II Folkowe Pożegnanie Lata – ŚPIEWAJĄCE DINOZAURY”!

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie i wspólnie z nami wysłuchali zaproszonych zespołów. Choć temperatura nie była za wysoka to atmosferę podgrzały wspólne tańce, śpiewy i biesiada. 

W tegorocznej edycji wydarzenia udział zaśpiewali dla nas:

– Zespół Lubin

–  Zespół Luna Rosa

– Zespół Mojęcice

– Zespół Mirkowianie

– Zespół Kulinianie

– Zespół Fudżijamki

– Zespół Sasanka

– Zespół Koniczynki

– Zespół Podolanki

– Zespół Hosadyna Od Lubina

Dziękujemy również współorganizatorom, którymi byli:

Ogród Zoologiczny Centrum Edukacji Przyrodniczej,

Powiat Lubiński,

Regionalne Centrum Sportowe

Zapraszamy na naszego FB i Instagram. Tam znajda Państwo Fotorelację z wydarzenia!

Do zobaczenia za rok!