KOLORY NATURY W AKWARELI- JAROSŁAW DRĄŻEK – wernisaż, warsztaty

W piątek 27 stycznia 2023 o godz. 18.00 w Centrum Działań Twórczych w Lubinie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Drążka.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Artysty z ostatnich kilku lat, wśród których odnajdziemy zimowe krajobrazy, łąki i pola, miejską architekturę. Tematyka prac Jarosława Drążka oscyluje między przyrodą, miastem, a portretami.

Wystawa Kolory natury w akwareli daje niepowtarzalną okazję poznania możliwości techniki akwareli.

Tradycyjnie podczas wernisażu nie zabraknie muzycznego akcentu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ utalentowanej wokalistki, instruktorki zajęć wokalnych w CDT – Dominiki Neli Biały.

Jarosław Drążek:

Od kilkudziesięciu lat, rozwija technikę akwareli, która pochłonęła go i stała się codzienną towarzyszką, a jednocześnie wyzwaniem, aby w dalszym ciągu zgłębiać jej możliwości.

Pracuje również w technice olejnej na płótnie. Zajmuje się także grafiką warsztatową i cyfrową, wykonując ilustracje do książek. Rysuje i maluje naturę, co daje mu najwięcej satysfakcji i radości z obcowania z kolorem. Sięga również po tematy związane z człowiekiem, w tym portret.

Uczestniczy w plenerach i wystawach w kraju i za granica. Swoje prace prezentował m.in. w Wiesbaden – Niemcy, Citto di Cortona – Włochy, na Międzynarodowej Wystawie Miniatur: Del Bello Gallery – Toronto – Kanada, Sook Arena, Vancouver Island – Kanada, White Rock Gallery – Kanada, na Międzynarodowej Wystawie Akwareli EWCS: Kraków w Pałacu Sztuki, Warszawa Zamek Królewski, Bratysława – Słowacja. Estonia, Czechy, Niemcy i Australia. Jego prace znajdują się również w wielu galeriach w kraju i za granicą.

Należy do Związku Artystów Plastyków (okręg warszawski) i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

WERNISAŻ:
27.01.2023, godz. 18.00
Wstęp wolny
Sala wystawiennicza Centrum Działań Twórczych w Lubinie (Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6a).

Wszystkich zainteresowanych zgłębieniem wiedzy i umiejętności w technice akwareli, zapraszamy na warsztaty plastyczne z Jarosławem Drążkiem – 3 lutego 2023 (piątek) o godz. 17.00.

Warsztaty bezpłatne, ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy (kontakt@cdt.lubin.pl, 767 560 015).

 

 

Regulamin wydarzeń ogólny

zgoda przetwarzanie danych + wizerunek warsztaty

Skip to content