Dziecinada w trasie… w Lubinie

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci DZIECINADA organizowany jest w 2022 roku po raz dziewiąty.

5 czerwca, w ramach akcji „Dziecinada w trasie”, zawitał również do Lubina, zamieniając teren przy CDT w barwną oazę kultury i sztuki.

Barwne spektakle, animacje,  namiot cyrkowy, a także dmuchańce i foodtrucki, czyli przepis na dokonały sposób na spędzenie rodzinnej niedzieli w mieście!

Impreza – a właściwie dwie, bo Dziecinada w Lubinie połączona została i finałem II Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Dziecięce brzmienie” – okazała się strzałem w dziesiątkę. Atrakcje przyciągnęły prawdziwe tłumy. Świetnie bawiły się zarówno dzieci, jak i dorośli, bo właśnie do całych rodzin te wydarzenia były skierowane.

Organizatorami wydarzenia w Lubinie byli: Centrum Działań Twórczych, Powiat Lubiński, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, a partnerami: Regionalne Centrum Sportowe, Centrum Edukacji Przyrodniczej – ZOO Lubin, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Lubie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubinie.

 

Program wydarzenia przedstawiał się następująco:

13:00 – 20:00         Cyrkowy zakątek – animacje i zabawy

14:00                    Spektakl Teatr Lalka w Trasie “Kurnik Kultury”

16:00                     Gala Laureatów II Festiwalu Piosenki Przedszkolnej

19:00                    Spektakl Teatr Uszyty “Kto tam? “

20:00                    Spektakl Teatr Klinika Lalek “Kosmiczna Podróż Guliwera”

Skip to content