II LUBIŃSKIE DNI JOGI

W dniach 24-28 czerwca w Lubinie odbędą się po raz kolejny DNI JOGI! Po sukcesie pierwszej edycji, prezentujemy bogaty i zróżnicowany program II Dni Jogi! Będzie ciekawie, inspirująco, relaksująco i  twórczo!

 

Program obfituje w spotkania, warsztaty, pokazy, koncert, a nawet wernisaż wystawy.

 

24 VI (poniedziałek), 17.00

JOGA ASAN I PRANAJAMA – Teoria i praktyka  – Rafał Kozioł

Spotkanie rozpocznie krótki wykład wprowadzający, po którym odbędzie się sesja praktyczna z zakresu asan i pranajamy.

O prowadzącym:

Rafał Kozioł – Swoją przygodę z jogą rozpoczął 30 lat temu, a od ponad 20 lat dzieli się wiedzą na zajęciach w ramach własnej szkoły. Oprócz zajęć stacjonarnych organizuje wyjazdowe warsztaty. Wiele lat szkolił się pod okiem uznanych nauczycieli polskich i zagranicznych w/g metody B.K.S. Iyengara. Uzyskał w tej metodzie trzeci stopień nauczycielski.

 

25 VI (wtorek), 17.00

JOGA ŚMIECHU i JOGA TWARZY

Joga Śmiechu – warsztaty Zahi Beger

Zajęcia z jogi śmiechu to forma zajęć grupowych, gdzie wykonując proste ćwiczenia, wprowadzamy ciało w ćwiczebny śmiech. Ciało ludzkie nie rozróżnia śmiechu wywołanego od spontanicznego to daje nam szansę czerpania dobrodziejstw płynących ze śmiechu. Poprzez śmiech głębiej oddychamy i tym samym nasze ciało jest dotlenione, a tym samym bardziej zdrowe. Śmiech wpływa na wydzielanie się hormonu szczęścia, dzięki temu jest doskonałą „tabletką” na dobry nastrój i pomaga osobom w depresji, w trakcie rekonwalescencji. Kiedy śmiejemy się w grupie wytwarza się pozytywna atmosfera, która buduje wspaniale relacje międzyludzkie.

Joga Twarzy – warsztaty Ewy Barańskiej

Joga twarzy to naturalny i skuteczny sposób na zachowanie młodego wyglądu, wygładzenie zmarszczek, rozluźnienie i relaks. Podczas warsztatów pokażemy, jak ćwiczyć mięśnie twarzy, wzmacniać je, aby nie tylko odwracać negatywne efekty wpływu grawitacji i czasu, ale również uwolnić się od napięć i stresu.

O prowadzących:

Zahi Beger – Certyfikowana instruktorka jogi śmiechu z 10-letnim doświadczeniem. Przez 3 lata prowadziła pierwszy Wrocławski Klub Śmiechu, ponadto prowadzi zajęcia na festiwalach, wyjazdach warsztatowych, prowadzi zajęcia online pt.” 90 dni z jogą śmiechu”.

Ewa Barańska – Absolwentka wrocławskiej AWF Jest nauczycielką jogi od 25 lat. W swojej praktyce łączy elementy jogi Iyengara, vinjasy, jogi powięziowej i terapeutycznej. „Joga nie jest praktyką samodoskonalenia, joga jest praktyką godzenia się z samym sobą” – to motto towarzyszące jej w praktyce. Inicjatorka Lubińskich Dni Jogi.

 

26 VI (środa), 17.00

RÓŻNE FORMY MEDYTACJI

Warsztat Medytacyjny – Małgorzata Stysińska

Podczas tego warsztatu Prowadząca zaprosi w podróż w różne techniki medytacyjne, które pomogą w redukcji stresu, poprawie koncentracji i osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Będzie prowadzić przez praktyki, które można włączyć do swojej codziennej rutyny, aby poprawić jakość życia.

Podczas warsztatów: Medytacja Uważności (Mindfulness): Nauka skupienia uwagi na chwili obecnej. Medytacja Transcendentalna: Powtarzanie mantry i osiąganie głębokiego stanu spokoju. Medytacja Zen (Zazen): Siedząca medytacja z naciskiem na postawę ciała i oddech. Medytacja Vipassana: Obserwacja oddechu i myśli dla głębszego zrozumienia siebie. Medytacja Kierowanej Wizualizacji: Tworzenie pozytywnych mentalnych obrazów. Medytacja Metta (Loving-kindness): Rozwijanie uczuć miłości i współczucia. Medytacja TETHA HEALING Wejście w stan theta w stan geniuszu

O prowadzącej:

Małgorzata Stysińska – Poszukiwaczka, otwarta na nowe doświadczenia, prowadzi przestrzeń Arigato – Akademia Sztuki Życia w Zielonej Górze, instruktorka jogi od 2001 roku. Regularnie doskonali praktykę, uczestnicząc w warsztatach najwyżej wykwalifikowanych nauczycieli z Polski i ze świata. Jest choreoterapeutką i artoterapeutką. Posiadaną wiedze wykorzystuje przy projektowaniu własnych warsztatów. Ukończyła również Wyższą Szkołę Fizjoterapii i wykonuje masaże technikami dalekiego wschodu.

 

27 VI (czwartek), 17.00

JOGA TANTRA i JOGA NIDRA

Joga Tantra – warsztaty Pawła Kwaśniewskiego

Wyjątkowa podróż do wewnątrz swojego ciała i serca. Joga w swoich założeniach nigdy nie była ograniczona do ciała. W swoich autentycznych korzeniach praktyka służyła do ponownego połączenia się z wewnętrzną mądrością, która uczy wolności. Tak więc joga jest praktyką transformującą i pozwalającą poczuć coś, co odebrał nam pęd życia – poczucie pełni i spójności. Relacja między tymi dwiema tradycjami jest jasna – tantra jest matką jogi. Tantrę możemy rozumieć jako zbiór praktycznych i filozoficznych nauczań poszerzający zjawiska świadomości i prowadzący do uwolnienia potencjału (mocy) człowieka. Ta praktyka to powrót do wnętrza i dotknięcie serca jogi. Pozycje ciała to zaledwie część praktyki, obok nich pojawia się praca z oddechem i uważnością, dokładne poznanie działania pozycji poprzez doświadczenie, opowieści filozoficzne, mantra, medytacja, relaksacja.

Joga Nidra – warsztaty Grzegorza Dudy

Warsztat Jogi Nidry i łagodnych praktyk północnoindyjskich ukołysze zmęczone ciało, zregeneruje umysł i połączy z najwrażliwszymi warstwami świadomości. Relaksacyjno-medytacyjne praktyki himalajskie to uczta dla zmęczonych ludzi.

O prowadzących:

Paweł Kwaśniewski – Międzynarodowy pedagog, nauczyciel jogi, muzyk, masażysta, trener kursów nauczycielskich. Pedagog andragog, terapeuta i diagnosta Integracji Sensorycznej. Psycholog, psychotraumatolog. Ukończył szkołę medycyny estetycznej i Szkołę Akupunktury Kosmetycznej i Naturalnej Kosmetologii. Mistrz w zawodzie: naturopata. Akupunkturzysta, Hirudoterapeuta wg metody dr Sukhova. Muzykoterapeuta. Absolwent ponad dwudziestu kursów nauczycielskich o tematyce jogowej.

Grzegorz Duda – Założyciel i gospodarz szkoły Bhakti Shala. Jest nauczycielem w procesie certyfikacji na Kursie Nauczycielskim BHAKTI SHALA YOGA TEACHER TRAINING. Regularnie doskonali swoje umiejętności, również w zakresie Ajurwedy. W 2022 roku uczył się w Klinice i Instytucie Ajurwedy w Rishikesh (Indie) zarządzania stresem oraz odżywiania i gotowania zgodnie z zasadami Ajurwedy.

 

28 VI (piątek), 18.00

PODRÓŻ Z DŹWIĘKIEM… Koncert relaksacyjny

Patryk Kmieć

Podczas ceremonii dźwięku, zanurzymy się w wibracjach o częstotliwości 432 Hz, gdzie poczujecie prawdziwych siebie. Doświadczycie harmonii ze swoim ciałem, umysłem i duszą. Będzie to wyjątkowy koncert podczas którego oddacie całe swoje ciało nie tylko fizycznie, ale również energetycznie działaniu fal dźwiękowych. Nasze ciała, umysł i dusza odczuwają lecznicze dźwięki muzyki wibracyjnej. Fala dźwiękowa, pracując z ciałem fizycznym, dociera do komórek, które w naturalny sposób dostrajają się do niej, dodatkowo odnawiając się, odżywiając i podnosząc odporność. Z kolei poziom duchowy, jak również strefa umysłu, dzięki wibracji dźwięku, uwalnia się od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wycisza się, uspokaja i powoduje zmianę myślenia.

Instrumenty używane podczas koncertu: Gong tam-tam, chiński gong fen, misy tybetańskie, kij deszczowy, hand pany, dzwonki Zaphir, kalimba, grzechotki, bębny szamańskie, ukulele , chimesy, drumla, flet miłosny, rav vast, głos

Przeciwwskazania:

– wszczepiony rozrusznik serca,

– sztuczne zastawki serca,

– osoby po przeszczepach narządów.

O prowadzącym:

Patryk Kmieć – Muzyk, bębniarz z pasją do dźwięków, kreacji i improwizacji. Jest miłośnikiem i pasjonatem etnicznych instrumentów perkusyjnych, instrumentów wysoko wibracyjnych. Z muzyką związany od ponad 20 lat. Kocha naturę, bycie w bliskości i kontakcie z przyrodą, kroczy ścieżką miłości prawdy i wolności w zgodzie z samym sobą.

 

28 VI (piątek), 17.00 – wstęp wolny

MOJA MANDALA – Wernisaż wystawy Dominiki Szewczyk  i uczestników pracowni CDT Multi Coolti

Mandala to unikatowa forma sztuki, występująca głównie w sztuce buddyzmu, gdzie jej tworzenie, a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji. Mandala buddyjska to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem nieba, transcendencji, zewnętrzności i nieskończoności, natomiast kwadrat przedstawia sferę wewnętrzności, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią.

Na wystawie w Centrum Działań Twórczych zaprezentowane zostaną prace Dominiki Szewczyk – malarki, certyfikowanej nauczycielki malarstwa intuicyjnego metodą Vedic Art, instruktorki z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami dorosłymi i dziećmi, arteterapeutki. Uzupełnieniem wystawy będą mandale wykonane przez dzieci – uczestników pracowni Multi Coolti, działającej w CDT pod czujnym okiem Anny Pechytiak.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Jakie korzyści daje praktykowanie jogi?

Joga to nie tylko bardzo popularna na całym świecie forma aktywności fizycznej. To również sposób na uzyskanie harmonii ciała i duszy.

Stosujący regularnie jogę twierdzą, że jest to nauka równowagi w życiu.

 

 

30 zł/ wydarzenie

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (od 11 czerwca)

kontakt@cdt.lubin.pl, 767 560 015

 

* Na wydarzenia należy wziąć wygodny strój.

* Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie Dni Jogi.

 

Skip to content