KONCERT ŚWIĄTECZNY: PECTUS…. Relacja

18 grudnia 2022 r. w Kościele św. Wojciecha w Lubinie odbył się uroczysty Koncert Świąteczny zespołu PECTUS. Akustycznie, którego organizatorem był Powiat Lubiński, a współorganizatorem Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Była to wyjątkowa uroczystość dla mieszkańców Powiatu Lubińskiego i okazja by spędzić wspólnie świąteczny czas. Koncert był bezpłatny, wydarzenie nie było biletowane.

Wydarzenie rozpoczęło się tuż po godzinie 19.00. Konferansjerka złożyła wszystkim bożonarodzeniowe życzenia, przedstawiła organizatorów Koncertu oraz powiedziała kilka słów o gwieździe wieczoru – zespole PECTUS.

Koncert zespołu PECTUS w wersji akustycznej w całości oparty był na polskich kolędach i pastorałkach. W programie widowiska świątecznego znalazły się m.in. Przybieżeli do Betlejem, Lulajże jezuniu, Gdy śliczna panna, Cicha noc, Hej kolęda, kolęda, Wśród nocnej ciszy.

Była to niezwykła okazja dla mieszkańców by wspólnie z zespołem PECTUS zaśpiewać kolędy, i choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego oraz poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji.  Przywołują one miłe wspomnienia oraz dają poczucie przynależności do wspólnoty. Realizacja koncertu z pewnością pozwoliła rodzinom na wspólne i wyjątkowe spędzenie czasu oraz pozwoliła zachować tradycje wpisane w czas Świąt Bożonarodzeniowych w Polsce.

 

Organizatorami Koncertu Świątecznego 2022 byli:

  • Starostwo Powiatowe w Lubinie
  • Centrum Działań Twórczych w Lubinie
  • Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Skip to content