KULTURALNE LATO: koncert Łukasza Dembińskiego 7 VII

NAPRAWDĘ KULTURALNE LATO!!!
W lipcu i sierpniu na terenie Powiatu Lubińskiego odbędzie się szereg bezpłatnych wydarzeń kulturalnych. Projekt „Kulturalne lato” to klimatyczne koncerty, barwne spektakle oraz dwa warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych.
 
PIERWSZE WYDARZENIE JUŻ ZA NAMI!

Projekt rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem, który odbył się w piątek 7 lipca o godz. 18.00 na terenie zielonym przy Centrum Działań Twórczych w Lubinie (Aleja KEN 6A).

W letni klimat wprowadził nas Łukasz Dembiński i  jego projekt „Handpan solo act”.

Handpan określany jest mianem “najmłodszego instrumentu świata”… Wynaleziony został w Szwajcarii w 2000 roku. Swoim kształtem przypomina skorupę żółwia czy spodek ufo, a jego zjawiskowe i mistyczne brzmienie zachwyca i fascynuje ludzi na całym globie.

Podczas koncertu w Lubinie artysta zaprezentował autorskie kompozycje z wydanej w grudniu 2022 roku „a few stories about something”, zagrane na 5 różnie brzmiących handpanach. Oprócz handpanów na scenie zabrzmiała również zachodnio-afrykańska tykwa calabash, basowe bębny dunduny i ilimba – tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej.

Była to prawdziwa muzyczna podróż! Idealna na początek wakacji! A całość w przyjemnej, chillowej oprawie. 

 

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE:

Projekt „Kulturalne lato” to wspólna inicjatywa Fundacji „Kulturolubni” i Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, w ramach programu „Z kulturą na Ty!”.

Projekt będzie realizowany przez 3 lata! W latach 2023-2025 zorganizujemy dla mieszkańców regionu łącznie 18 wydarzeń: 6 koncertów, 5 spektakli teatralnych, 7 warsztatów.

Szczegóły pojawiać się będą na www.kulturolubni.pl i www.cdt.lubin.pl

A w tym roku jeszcze:

  • 10 sierpnia, 18.00 – Wroclavia Quartet „Muzyka filmowa i nie tylko” – koncert na dachu Inkubatora Przedsiębiorczości – ZOO Lubin
  • 17 sierpnia, godz. 16.00 – rodzinne warsztaty artystyczne „Jakim jestem drzewem” – teren przy CDT w Lubinie
  • 22 sierpnia, godz. 17.00 – spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt „Magiczna fasola” – baseny zewnętrzne RCS
  • 24 sierpnia, godz. 16.00 – warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych „Autoportret emocjonalny” – teren przy CDT w Lubinie
  • 26 sierpnia, godz. 15.00 – spektakl muzyczny Teatru Atofri „Uśnijże mi, uśnij” – teren przy Ośrodku Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe “Pałacyk” w Ścinawie

#zkulturąnaty

#dolnyśląsk

#kulturalnydolnyśląsk

#kulturolubni

#cdtwlubinie

#kulturalnelato

#umwd

@Kulturalny Dolny Śląsk

@Dolny Śląsk

@Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

@Centrum Działań Twórczych w Lubinie

@Powiat Lubiński

@Kulturolubni

REGULAMIN WYDARZEŃ KULTURALNE LATO

Skip to content