Kulturolubny Lubin

KULTUROLUBNY LUBIN!
Czy Lubin jest kulturolubny? Oczywiście! Wakacyjny okres z pewnością pozwoli Wam wygenerować chwilę wolnego czasu, który można twórczo wykorzystać.

A jak? Biorąc udział w naszych propozycjach! Fundacja Kulturolubni i Centrum Działań Twórczych, przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Lubin, organizuje bezpłatne warsztaty i koncerty, na których będziecie mogli rozbudzić swoje talenty, ale przede wszystkim spędzić miło czas.

WARSZTATY:

18 sierpnia, 16.30 – BIŻUTERIA Z MIEDZI

Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych.*

Niezwykła okazja, by samemu stworzyć piękną i efektowną biżuterię z surowca, dzięki któremu nasz region się rozwinął – miedzi. Nie są potrzebne żadne umiejętności. Zapewniamy wszystkie materiały, a prace powstałe podczas warsztatów uczestnicy zabiorą do domów.

Zajęcia poprowadzi Estera Grabarczyk – artystka, rękodzielnik, specjalizująca się w biżuterii artystycznej, odzieży lnianej oraz recyklingu odzieżowym. 

Zapisy: 767 560 015, kulturolubni@gmail.com

25 sierpnia, 16.30 – MOJA MANDALA POZYTYWNE EMOCJE WYZWALA

Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych.*

Zapraszamy na warsztaty edukacyjno-plastyczne prowadzone przez Krystynę Betiuk pt. „Moja mandala pozytywne emocje wyzwala”. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza “koło życia, cały świat, święty krąg”. W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie osoby mające ochotę zanurzyć się w mistyczną kulturę Indii i zastanowić nad przemijalnością wszystkich spraw.

Do tworzenia mandali wykorzystamy głównie naturalne materiały, zapewnione przez organizatorów.

Zapisy: 767 560 015, kulturolubni@gmail.com

*Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Kontakt: 767 560 015, kulturolubni@gmail.com

KONCERTY:

19 sierpnia, 18.00 – ANNA WOŁOSZYN – BALLADY O MIŁOŚCI

W piątkowy wieczór zapraszamy na koncert akustyczny Anny Wołoszyn – wokalistki, instruktora wokalnego, absolwentki Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, na co dzień szefową autorskiej szkoły muzycznej  –  Centrum Rozwoju Muzycznego Vocart w Lubinie. 

Podczas recitalu pt. “Piosenki o miłości” usłyszymy piękne, refleksyjne utwory o różnych obliczach miłości. Kameralny charakter i atmosfera koncertu (leżaki, otoczenie drzew) z pewnością wprowadzą Was w wakacyjny chill.

15 września, 18.00 – FOLIBA DUO – LIVE ETHNO SESSION

Wyjątkowy koncert w wyjątkowym składzie… Dwóch muzyków z zespołu Foliba, Łukasz Dembiński i  Darek Mikłasz, w opcji Foliba Duo zabiorą nas w muzyczną podróż. Oprócz afrykańskich rytmów i tradycyjnych instrumentów z Afryki usłyszymy również między innymi: najmłodszy instrument świata – handpan czy didgeridoo – instrument dęty australijskich Aborygenów. Koncert będzie idealnym przedłużeniem wakacji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia BEZPŁATNY!

Zadanie publiczne „Kulturolubny Lubin” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Lubin.

Wydarzenia odbywają się w Centrum Działań Twórczych: Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6a, 59-300 Lubin.

 

 

 

Za nami:
27 lipca, 16.30 – PRZYGODA SENSORYCZNA DLA NAJNAJÓW

Warsztaty interaktywne dla dzieci i rodziców*

Proponujemy najmłodszym i ich rodzicom udział w przygodzie pełnej kolorów, zapachów i faktur.

Razem z prowadzącą – Joanną Kaźmierczak – pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, terapeutką pedagogiczną, trenerką Smykomultisensoryki i Sensoplastyki. Podczas zajęć, uczestnicy pobudzą swoje zmysły poprzez aktywności sensoryczne z użyciem produktów spożywczych, poznają również różnorodne faktury, materiały, ziarnistości i całą paletę barw. Odkrywając świat nowych smaków,  zapachów, dźwięków. To idealna propozycja dla rodziców, którzy w ciekawy i nieszablonowy sposób chcą spędzać czas ze swoimi pociechami. 

Zapraszamy dzieci od 9 m-cy do 3 lat by wraz z opiekunem wzięli udział w prawdziwej uczcie dla zmysłów.

 

Skip to content