KULTUROLUBNY LUBIN!

Czy Lubin jest kulturolubny? Oczywiście! Wakacyjny okres z pewnością pozwoli Wam wygenerować chwilę wolnego czasu, który można twórczo wykorzystać.

A jak? Biorąc udział w naszych propozycjach! Fundacja Kulturolubni i Centrum Działań Twórczych, przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Lubin, organizuje bezpłatne warsztaty i koncerty, na których będziecie mogli rozbudzić swoje talenty, ale przede wszystkim spędzić miło czas.

WARSZTATY:
25 sierpnia, 16.30 – MOJA MANDALA POZYTYWNE EMOCJE WYZWALA

Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych.*

Zapraszamy na warsztaty edukacyjno-plastyczne prowadzone przez Krystynę Betiuk pt. „Moja mandala pozytywne emocje wyzwala”. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza “koło życia, cały świat, święty krąg”. W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie osoby mające ochotę zanurzyć się w mistyczną kulturę Indii i zastanowić nad przemijalnością wszystkich spraw.

Do tworzenia mandali wykorzystamy głównie naturalne materiały, zapewnione przez organizatorów.

Zapisy: 767 560 015, kulturolubni@gmail.com

*Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Kontakt: 767 560 015, kulturolubni@gmail.com

KONCERTY:
15 września, 18.00 – FOLIBA DUO – LIVE ETHNO SESSION

Wyjątkowy koncert w wyjątkowym składzie… Dwóch muzyków z zespołu Foliba, Łukasz Dembiński i  Darek Mikłasz, w opcji Foliba Duo zabiorą nas w muzyczną podróż. Oprócz afrykańskich rytmów i tradycyjnych instrumentów z Afryki usłyszymy również między innymi: najmłodszy instrument świata – handpan czy didgeridoo – instrument dęty australijskich Aborygenów. Koncert będzie idealnym przedłużeniem wakacji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia BEZPŁATNY!

 

Zadanie publiczne „Kulturolubny Lubin” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miejskiej Lubin.

Wydarzenia odbywają się w Centrum Działań Twórczych: Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6a, 59-300 Lubin.

 
 
Za nami:
27 lipca, 16.30 – PRZYGODA SENSORYCZNA DLA NAJNAJÓW

Warsztaty interaktywne dla dzieci i rodziców

Zabraliśmy najmłodszych i ich rodziców w podróżną pełną kolorów, dźwięków i faktur. Było cudnie!

Dziękujemy wszystkim za udział, Joannie Kaźmierczak za prowadzenie i Fundacji Kulturolubni za współorganizację!

Link do relacji video: https://fb.watch/eyi_n2y97f/

 

18 sierpnia, 16.30 – BIŻUTERIA Z MIEDZI

Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych.

Zajęcia poprowadziła Estera Grabarczyk – artystka, rękodzielnik, specjalizująca się w biżuterii artystycznej, odzieży lnianej oraz recyklingu odzieżowym. 

Uczestnicy mieli niezwykłą okazję samemu stworzyć piękną i efektowną biżuterię z surowca, dzięki któremu nasz region się rozwinął – miedzi.

Powstały piękne wisiory z naturalnymi kamieniami.

 

19 sierpnia, 18.00 – ANNA WOŁOSZYN – BALLADY O MIŁOŚCI

W piątkowy wieczór zaprosiliśmy mieszkańców regionu na koncert akustyczny Anny Wołoszyn – wokalistki, instruktora wokalnego, absolwentki Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, na co dzień szefową autorskiej szkoły muzycznej  –  Centrum Rozwoju Muzycznego Vocart w Lubinie. 

Podczas recitalu pt. “Piosenki o miłości” można było usłyszeć piękne, refleksyjne utwory o różnych obliczach miłości. Kameralny charakter i atmosfera koncertu (leżaki, otoczenie drzew) z pewnością wprowadziły uczestników w wakacyjny chill.

Skip to content