SINATRA EXPERIMENT w Centrum Działań Twórczych w Lubinie – koncert MATEUSZA KRAUTWURSTA with JAZZ QUARTET

16 lutego 2024 r. odbył się w CDT wyjątkowy wieczór pełen najlepszej muzyki  i miłości. Była to niepowtarzalna okazja, aby świętować Walentynki z ukochanymi, rodziną lub przyjaciółmi w rytmie JAZZU, który poruszył serca i dusze.

Na scenie CDT w Lubinie wystąpił wspaniały artysta – Mateusz Krautwurst – w towarzystwie zespołu Jazz Quartet w składzie: Rafał Stępień –(fortepian/ instr. Klawiszowe), Aniel Someillan (kontrabas), Damian Marat (trąbka), Tomek Torres (perkusja).

Ze sceny zabrzmiały utwory wielkich artystów, m.in.: Franka Sinatry czy Louisa Armstronga.

 
 
 
 

 

Mateusz Krautwurst to producent muzyczny, songwriter i wokalista o jazzowym wykształceniu, znany szerszej publiczności z występów z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby w programie Fabryka Gwiazd oraz jako finalista pierwszej edycji The Voice of Poland.

Ma na swoim koncie trzy autorskie płyty, ponad 300 piosenek, w których zostawił swój głos, partie instrumentalne oraz nuty i słowa, a także męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze „Zaklinam los”, telewizyjny duet z Kayah i Platynową Płytę za singiel „Lepiej jak jest lepiej” Sokoła, uznawanego w Polsce za najważniejszego rapera minionych 30 lat. Wymyślenie i zaśpiewanie tej melodii zabrało artystę na największe sceny polskich festiwali muzycznych oraz wyjątkowe koncerty w katowickim Spodku czy warszawskim Torwarze – zawsze dla wielotysięcznej publiczności.

Z początkiem listopada 2022 ukazał się utwór pt. „Zapomnij” jego autorstwa, aranżacji i produkcji w wykonaniu Kasi Moś i Leszka Możdżera. Ta ambitna kompozycja została odtworzona na YouTube niemal milion razy.

 

Skip to content