STANY NASYCENIA – WERNISAŻ WYSTAWY

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy STANY NASYCENIA: Joanna Siwak, Ewa Tyburcy, Angelika „Kompót” Kąpielska, który odbędzie się 15 października 2021 r. o godz.18.00 w CDT w Lubinie (Al. Komisji Edukacji Narodowej 6a).

Wystawa do 19 listopada (poniedziałek-piątek, 8.00-20.00).

 

Ekspozycję tworzą prace trzech artystek, dla których sztuka to możliwość odkrywania i wyrażania siebie. Poszukiwanie formy, kształtu i koloru to droga każdego artysty… Mamy szansę zobaczyć, jak różnorodna może być.  Wystawa „Stany nasycenia” daje niepowtarzalną możliwość zajrzenia do trzech, bardzo odrębnych światów artystycznych.

Artystki mówią o sobie:

„Poruszam się w przestrzeni ogólnie nazwaną abstrakcją niegeometryczną.  W procesie twórczym posługuję się cytatami z rzeczywistości, by tworzyć własny świat, w którym prym wiodą kolory. Niekiedy intensywne a innym razem łagodne, miękkie, dymne…” 

Joanna Iwona Siwak

 

“Dorastając w kontakcie ze sztuką i artystami, moje malowanie stało się  naturalną koleją rzeczy. Podobnie jak ćma lgnie do światła, tak mnie, ciągnie do płótna i sztalugi. Kocham zapach oleju, terpentyny i czas spędzony na malowaniu. Kilka lat temu w Nowosolskim Domu Kultury rozpoczęła się moja przygoda z gliną. Tam też na co dzień pracuję jako instruktor, prowadząc pracownię ceramiki.”

Ewa Tyburcy

 

„Sztuka od zawsze mnie interesuje, jest dla mnie formą odreagowania. Gdyby mi zakazano malować czy rysować, byłabym nieszczęśliwa. Niepokój jest tematem przewodnim moich prac. Cukierkowe potwory to metafora prawdziwego przekazu – wszystko jest iluzoryczne. Dorosłość to arena fałszu i niedomówień. To wszystko przesycam kolorem w moich obrazach. Nie chcę dorosnąć, choć jestem dorosłą kobietą…”

Angelika “Kompót” Kąpielska

Skip to content