Wystawa artystów Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury!

Grudzień to nie tylko okres świąt bożonarodzeniowych, ale także Barbórka!

Wystawy nawiązujące do tradycji górniczych na stałe wpisały się kalendarz działalności Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Górniczy stan jest natchnieniem dla artystów, gdyż wielu z nich wywodzi się z górniczego środowiska i pragnie przekazać coś ze swego życia potomnym.

Również w tym roku artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury z całym sercem zaangażowali się w to przedsięwzięcie, przygotowując prace wzbudzające zachwyt zarówno wśród zwolenników górnictwa, jak i osób pielęgnujących tradycje świąteczne. Aspekty świąteczne eksponowane podczas wystawy są tym, co nas wprowadzi w wesoły nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie.

 

Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury

Jest to organizacja pożytku publicznego działająca od wielu lat, składająca się z  kilku sekcji i zrzeszająca artystów z różnych dziedzin sztuki takich jak: malarstwo, fotografia, poezja, rzeźbiarstwo, ceramika i różne rodzaje rękodzieła.

Członkowie Stowarzyszenia to przeważnie ludzie wywodzący się ze środowiska górniczego, pracownicy kopalń, emeryci i renciści, związani tematycznie pracą. Profil Stowarzyszenia to promowanie sztuki górniczej, architektury powiatu, piękna naszego regionu i zachowanie tych wartości dla przyszłych pokoleń. Artyści są otwarci na współpracę, potrafią podejmować nowe wyzwania i doskonale znajdują się w środowisku artystycznym. Chętnie uczestniczą w wystawach, warsztatach i plenerach artystycznych, przez co promują swoją twórczość i działalność Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, wpisując się trwale w krajobraz kulturalny Zagłębia Miedziowego.

 

 

UCZESTNICY WYSTAWY

MALARSTWO: Janina Woronko-Zaczyńska / Mieczysława Bulerska / Stefan Bulerski / Agata Jakubowska-Puch / Aleksandra Sieradzka / Maria Borowicz / Stanisław Ryczek / Urszula Urbaniak / Wanda Radojewska / Wiesław Wojciechowski

FOTOGRAFIA: Halina Bolesławska / Agnieszka Bodaj / Jerzy Kosiński / Joanna Podgórska / Wiesław Radojewski / Jan Chronowski

RĘKODZIEŁO: Zofia Kilimnik / Anna Dinaku / Bernadeta Chronowska / Elżbieta Bakalarz / Elżbieta Jankowska-Ptak / Janina Smolarek / Regina Kijewska

 

 

Sala wystawiennicza Centrum Działań Twórczych w Lubinie

(Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6a).

Wystawa prezentowana będzie do końca grudnia 2023 r.

Wernisaż wystawy odbył się 1 grudnia o godz. 18.00.

Wieczór wprowadził wszystkich gości w bożonarodzeniowy nastój. Wystawa prac artystów z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, to niezwykłe połączenie malarstwa, fotografii czy ceramiki. To również pamięć o tradycjach górniczych, tak ważnych w naszym regionie.

Całości uroczego wieczoru dopełnił występ utalentowanej Oliwi Stefanowskiej.

 

Skip to content