Wystawa Katarzyny Kudełki „Szept istnienia”

Do końca marca w Galerii Centrum Działań Twórczych w Lubinie można podziwiać ciekawą wystawę malarstwa Katarzyny Kudełki pt. “Szept istnienia” .

Tak o swoim malarstwie mówi sama autorka:

„Z perspektywy istnienia np. góry, jesteśmy tylko drobnym pyłem poruszanym przez podmuchy czasu. Nasze istnienie to tylko okruch wieczności, to zaledwie cichy szept. (…)

W moich pracach podjęłam próbę ukazania realiów świata „przetworzonego” przez człowieka – świata, który nie zawiera elementów związanych z pięknem przyrody, bo najzwyczajniej została przez ludzi zniszczona. Drzewa, rośliny czy kwiaty zastąpiłam wytworami człowieka, który myśląc wyłącznie o sobie, o zysku jaki może czerpać, nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich barbarzyńskich działań. (…)

W moich pracach chcę zwrócić uwagę, iż nasze istnienie składa  się z krótkich chwil – szeptów i bez względu na to, jak oraz z jakiej przyczyny zmienia się świat wokół nas, jesteśmy w stanie przywyknąć do niemalże każdych realiów, po to, aby istnieć, odczuwać, myśleć, czy kochać. (…)”

 

Katarzyna Kudełka

urodzona w 1980 roku w Nowym Tomyślu. Jest absolwentką Uniwersytetu w Zielonej Górze, gdzie studiowała malarstwo  w Instytucie Sztuk Wizualnych uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Od kilku lat prowadzi aktywną działalność twórczą oraz wystawienniczą.  Jej prace cechuje mocny (często czysty) kolor, a także różnorodność tematyczna, gdyż nieustannie poszukuje własnego sposobu wyrażania się. Najczęściej maluje farbami akrylowymi oraz olejnymi. Uczestniczyła w kilkudziesięciu plenerach, w tym także międzynarodowych. Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. W 2020 r. nagrodzona srebrnym medalem „LABOR OMNIA VINCIT” przyznanym przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. W 2023 r. wyróżniona w konkursie „In vino veritas” organizowanym przez Muzeum Regionalne w Jaśle.

 

 

Skip to content