Serdecznie dziękujemy wszystkim POMYSŁODAWCOM! Z wielką dumą i radością informujemy, że wpłynęło… 12 PROJEKTÓW! Niektóre pomysły zawierały błędy formalne. Daliśmy wszystkim szansę modernizacji projektu.
Ostatecznie w czwartek 13 czerwca sześć pomysłów zostało zaprezentowanych. Wspólnie wybraliśmy PIĘĆ fantastycznych i różnorodnych działań, które wkrótce Pomysłodawcy zrealizują!
A są to:
– „LubinKon”
autorki: Weronika Dobrzyniecka, Justyna Grzebieniak
krótko o pomyśle: „LubinKon” będzie pierwszym jednodniowym konwentem kultury azjatyckiej. W jego ramach odbędzie się szereg wydarzeń, m.in. konkurs cosplay, prelekcje, strefa wystawców, warsztaty, fotostudio.
– „Storygeddon”
autorzy: Kamil Stefaniak, Waldemar Bednarczyk
krótko o pomyśle: Sercem projektu będzie trwający cały weekend maraton online tworzenia książki. Każdy z tych zespołów będzie miał za zadanie stworzenie w trakcie weekendu jednego opowiadania. Tematyka opowiadania będzie musiała mieścić się w gatunku fantastyki, a jego akcja będzie musiała być osadzona w powiecie lubińskim. Powstałe opowiadania zostaną wydane w formie książki.
– „Rzuć tekstem” – wspólne pisanie i nagranie piosenki
autorka: Joanna Lacher-Mikityn
krótko o pomyśle: W ramach projektu młodzież weźmie udział w warsztatach copyriterskich i wspólnie napisze tekst piosenki. Następnie odbędą się warsztaty wokalne, podczas których nagrane zostaną chórki lub cały refren do utworu. Piosenka zostanie nagrana przez profesjonalnych muzyków. Całość uzupełni teledysk, w którym znajdą się m.in. fragmenty z warsztatów.
– „Zemsta Belfra” – musical
autorzy: Lucyna Cąkała, Wojciech Krężel, Martyna Rejmer
krótko o pomyśle: W ramach projektu zawiąże się młodzieżowa grupa teatralna, która przygotuje muzyczny spektakl na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredro. Spektakl osadzony będzie w realiach współczesnej szkoły, a jego premiera będzie miała miejsce w okolicach Dni Edukacji Narodowej.
– „Aktywna społeczność poznaje i wzmacnia swoją tożsamość”
autorki: Anna Brechuń, Jolanta Kiełt-Banaskiewicz, Czesława Rząd
krótko o pomyśle: W ramach projektu odbędą się liczne działania (warsztaty rękodzielnicze, plener malarski, wyjazd do galerii artystycznych i pracowni ceramiki), skierowane do mieszkańców gminy Ścinawa.
Pomysły realizowane będę w terminie 23 sierpnia – 23 października!
Śledźcie informacje, będzie się działo!
Projekt „ZRÓB(MY) KULTURĘ!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Edycja 2024.
Organizator: Centrum Działań Twórczych w Lubinie
Partnerzy i patroni medialni: Powiat Lubiński, TV Regionalna, Radio Elka, portal lubin.pl, portal miedziowe.pl