“ZRÓB(MY) KULTURĘ!” – WYBRANO POMYSŁY, KTÓRE JUŻ WKRÓTCE BĘDZIEMY REALIZOWAĆ!

Serdecznie dziękujemy wszystkim POMYSŁODAWCOM! Z wielką dumą i radością informujemy, że wpłynęło… 12 PROJEKTÓW! Niektóre pomysły zawierały błędy formalne. Daliśmy wszystkim szansę modernizacji projektu.

Ostatecznie w czwartek 13 czerwca sześć pomysłów zostało zaprezentowanych. Wspólnie wybraliśmy PIĘĆ fantastycznych i różnorodnych działań, które wkrótce Pomysłodawcy zrealizują!

A są to:

– „LubinKon”

autorki: Weronika Dobrzyniecka, Justyna Grzebieniak

krótko o pomyśle: „LubinKon” będzie pierwszym jednodniowym konwentem kultury azjatyckiej. W jego ramach odbędzie się szereg wydarzeń, m.in. konkurs cosplay, prelekcje, strefa wystawców, warsztaty, fotostudio.

– „Storygeddon”

autorzy: Kamil Stefaniak, Waldemar Bednarczyk

krótko o pomyśle: Sercem projektu będzie trwający cały weekend maraton online tworzenia książki. Każdy z tych zespołów będzie miał za zadanie stworzenie w trakcie weekendu jednego opowiadania. Tematyka opowiadania będzie musiała mieścić się w gatunku fantastyki, a jego akcja będzie musiała być osadzona w powiecie lubińskim. Powstałe opowiadania zostaną wydane w formie książki.

– „Rzuć tekstem” – wspólne pisanie i nagranie piosenki

autorka: Joanna Lacher-Mikityn

krótko o pomyśle: W ramach projektu młodzież weźmie udział w warsztatach copyriterskich i wspólnie napisze tekst piosenki. Następnie odbędą się warsztaty wokalne, podczas których nagrane zostaną chórki lub cały refren do utworu. Piosenka zostanie nagrana przez profesjonalnych muzyków. Całość uzupełni teledysk, w którym znajdą się m.in. fragmenty z warsztatów.

– „Zemsta Belfra” – musical

autorzy: Lucyna Cąkała, Wojciech Krężel, Martyna Rejmer

krótko o pomyśle: W ramach projektu zawiąże się młodzieżowa grupa teatralna, która przygotuje muzyczny spektakl na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredro. Spektakl osadzony będzie w realiach współczesnej szkoły, a jego premiera będzie miała miejsce w okolicach Dni Edukacji Narodowej.

– „Aktywna społeczność poznaje i wzmacnia swoją tożsamość”

autorki: Anna Brechuń, Jolanta Kiełt-Banaskiewicz, Czesława Rząd

krótko o pomyśle: W ramach projektu odbędą się liczne działania (warsztaty rękodzielnicze, plener malarski, wyjazd do galerii artystycznych i pracowni ceramiki), skierowane do mieszkańców gminy Ścinawa.

Pomysły realizowane będę w terminie 23 sierpnia – 23 października!

Śledźcie informacje, będzie się działo!

Projekt „ZRÓB(MY) KULTURĘ!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Edycja 2024.

Organizator: Centrum Działań Twórczych w Lubinie

Partnerzy i patroni medialni: Powiat Lubiński, TV Regionalna, Radio Elka, portal lubin.pl, portal miedziowe.pl

Skip to content