KOBIETY W CENTRUM… TWÓRCZY DZIEŃ KOBIET!

8 marca cały świat świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet. Świętowaliśmy i my! CDT przygotowało szereg kulturalnych i twórczych propozycji, nie tylko dla kobiet.

WARSZTATY

O godz. 17.00 odbyły się cztery artystyczne warsztaty dla kobiet.

BIŻUTERIA Z MIEDZI

Prowadząca: Anna Adamus-Krawczyk

MALOWANIE NA TORBACH DŻINSOWYCH

Prowadząca: Dominika Szewczyk

KWIETNIK Z MAKRAMY

Prowadząca: Barbara Łamińska

DRUCIARSTWO ARTYSTYCZNE – ŚWIECZNIK

Prowadząca: Renata Michajłow

 

WERNISAŻ

Tego samego dnia o godz. 19.00 odbył się wernisaż wystawy Katarzyny Kudełki „Szept istnienia”.

Tak o swoim malarstwie mówi sama autorka:

„Z perspektywy istnienia np. góry, jesteśmy tylko drobnym pyłem poruszanym przez podmuchy czasu. Nasze istnienie to tylko okruch wieczności, to zaledwie cichy szept. (…)

W moich pracach podjęłam próbę ukazania realiów świata „przetworzonego” przez człowieka – świata, który nie zawiera elementów związanych z pięknem przyrody, bo najzwyczajniej została przez ludzi zniszczona. Drzewa, rośliny czy kwiaty zastąpiłam wytworami człowieka, który myśląc wyłącznie o sobie, o zysku jaki może czerpać, nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich barbarzyńskich działań. (…)

W moich pracach chcę zwrócić uwagę, iż nasze istnienie składa  się z krótkich chwil – szeptów i bez względu na to, jak oraz z jakiej przyczyny zmienia się świat wokół nas, jesteśmy w stanie przywyknąć do niemalże każdych realiów, po to, aby istnieć, odczuwać, myśleć, czy kochać. (…)”

Tradycyjnie w CDT podczas wernisażu nie zabrakło muzycznego akcentu – minikoncert artystki działającej pod pseudonimem VILLAZ.

villaz jest wokalistką, kompozytorką oraz producentką. Cała jej muzyka została w pełni stworzona przez nią samą. W sierpniu zadebiutowała swoją EP „how it feels to be 19”, czyli sześcio-utworową historią o rozterkach młodych ludzi. Cała jej muzyka jest przepełniona emocjami, a największą inspiracją głównie melodie lat 80/90 – syntezatory.

 

Regulamin wydarzeń ogólny

 

Skip to content