KOLORY SZTUKI… czyli w czerni i bieli

Zapraszamy na wyjątkową wystawę trzech artystów: Anny Majer, Ewy Dębowskiej i Adama Kopca pt. “Kolory sztuki… czyli w czerni i bieli”.

To niepowtarzalna ekspozycja, prezentująca twórczość trzech twórców, wyrażających siebie w trzech różnych dziedzinach sztuki – fotografii, malarstwie oraz rysunku i grafice. Łączy ich jedno – zamiłowanie do czerni i bieli.

„Kolory sztuki… czyli w czerni i bieli” pokazuje możliwości i potęgę tkwiącą w tych kontrastowych barwach.

ANNA MAJER

Absolwentka Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Wystawa dyplomowa z fotografii zainspirowała ją do rozwijania twórczości.  Fascynuje ją sięganie do korzeni fotografii, jej idei i koncepcji. Inspiruje ją odkrywanie nowej perspektywy oraz wykorzystanie jej potencjału, by przekazywać emocje i zatrzymywać wspomnienia. Kolekcjonuje momenty, które stara się zatrzymać w swoich pracach. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

 

EWA DĘBOWSKA     

Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, ukończyła  MALARSTWO  uzyskując w 2013 roku dyplom z wynikiem celującym w Pracowni prof. Stanisława Ryszarda Kortyki. Studia artystyczne poszerzyła o muzykę, arteterapię, oligofrenopedagogikę i literaturoznawstwo. W swojej pracy artystycznej tworzy konceptualne prace z wykorzystaniem malarstwa materii, przedstawiając syntezy zjawisk i pojęć  w wizualnej formie malarskiej, redukując kolor i poszukując ascetycznej barwy materii, niejednokrotnie także z tego rezygnując. Tworzy kolaże, artefakty i obiekty artystyczne, łącząc malarstwo z tkaniną.

 

ADAM KOPIEC

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Malarstwa i Rzeźby. Grafik, rysownik, malarz, rzeźbiarz, realizator scenografii. Obecnie prowadzi działalność,  świadcząc usługi tatuatorskie i dekoracyjne, wykonując realizacje rzeźbiarskie, malarskie, a także dekoracyjne.

15 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sztuki.
Z tej okazji 14 kwietnia o godz. 18.00 Centrum Działań Twórczych w Lubinie zorganizowało wydarzenie wypełnione kulturą, sztuką oraz… czernią i bielą!

Podczas wydarzenia odbył się wernisaż wystawy trzech artystów: Anny Majer, Ewy Dębowskiej i Adama Kopca.

„Kolory sztuki… czyli w czerni i bieli” pokazuje możliwości i potęgę tkwiącą w kontrastowych barwach, czerni i bieli.

 

Wydarzenie obfitowało ponadto w szereg atrakcji:

– koncert utalentowanej wokalistki Jagody Szydłowskiej,

– saksofonowe improwizacje Krzysztofa Krisa Janiszewskiego

– warsztaty sitodruku,

–  występ mimów z Teatru Avatar.

 

Było to prawdziwe święto sztuki!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji video

oraz galerii zdjęć.

Skip to content