Instruktorzy

Instruktorzy

ANNA PECHYTIAK
Multi coolti, Ceramika dla pozytywnie zakręconych
Artystka, pedagog, instruktorka zajęć plastycznych. Jej uczniowie są laureatami prestiżowych konkursów o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jako artystka porusza się na wielu płaszczyznach artystycznych. W swojej twórczości łączy różnorodne style i techniki. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką i ceramiką.
RENATA MICHAJŁOW
Malowanki, Rysunek w ogóle i szczególe
Studiował w Instytucie Sztuki filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Uczyła się także w szkole reklamy w Katowicach i w poznańskiej szkole florystyki we Wrocławiu. Zdobyła doświadczenie jako grafik w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. "Nie lubię sztywnych granic. Gdy rysuję – maluję, gdy maluję – rysuję… Nie ograniczam się technicznie.”
MICHAŁ PANKOWSKI
Nauka gry na gitarze i ukulele
Gitarzysta, songwriter i producent muzyczny. Współtwórca zespołów Scoffers, Chile oraz lider zespołu Easy Dose. Posiada doświadczenie w nauce dzieci i dorosłych w języku polskim i angielskim. Absolwent Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu na kierunku realizacja nagrań. Pasję do gitary i ukulele odkrył w wieku nastoletnim i wtedy zaczął realizować swoją muzyczną przygodę. Do nauczenia podchodzi indywidualnie, kierując się gustami swoich uczniów. "Nie będziemy wałkować jednego akordu do perfekcji, w muzyce najważniejsza jest swoboda i otwarta głowa. Nauka gitary i ukulele jest dla każdego, potrzebne są tylko chęci i odpowiednie nastawienie."
PATRYCJUSZ ZDRAJKOWSKI
Nauka gry na perkusji
JOANNA KAŹMIERCZAK
Sensoplastyka dla najnajów, Sensoryka dla przedszkolaka, Sensoryka dla starszaka
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog, terapeutka pedagogiczna. Jako certyfikowana trenerka Smykomultisensoryki oraz Sensoplastyki 1 stopnia od kilku lat prowadzi zajęcia sensoryczne dla najmłodszych. Pasjonatka literatury dziecięcej, muzyki oraz aktywności multisensorycznych dla najmłodszych.
ELŻBIETA KOCHAN
Ceramika, Batik, Witraż
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Artysta plastyk, animator kultury, pedagog. Mieszka i tworzy w Lubinie. Głównym polem aktywności artystycznej Elżbiety Kochan jest ceramika oraz rysunek i malarstwo. Prowadzi działalność pedagogiczną, realizując autorskie programy edukacyjne. Z jej pracowni wyszło wielu utalentowanych młodych adeptów sztuki. Wypala w młodych głowach jak w glinie – już trwale – miłość do sztuki.
TOMASZ HANOFF
Fotografia artystyczna dla dorosłych, Kurs podstaw fotografii, Fotografia cyfrowa dla młodzieży, Rysunek i malarstwo dla dorosłych, Animacja poklatkowa
Zawodowy fotograf. Malarz z wieloletnim stażem, zajmuje się również rysunkiem i grafiką. Jest magistrem sztuki, specjalizacja fotografia i multimedia. Od instruktora: "Zapraszam wszystkich chcących zanurzyć się w wspaniały świat fotografii i obrazu malarskiego.”
KRZYSZTOF JANISZEWSKI
Nauka gry na saksofonie
Absolwent legnickiej Szkoły Muzycznej oraz warszawskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F Chopina, w klasie saksofonu Radosława Mleczki. Uczeń Akademii Muzycznej w Brukseli. Obecnie gra w kilku orkiestrach i zespołach.
ANNA ADAMUS-KRAWCZYK
Biżuteria z miedzi
Menadżerka i animatorka kultury. Od wielu lat związana zawodowo z instytucjami kultury w regionie. Doświadczona realizatorka rozmaitych projektów kulturalnych. Miłośniczka i kolekcjonerka biżuterii handmade. Zakochana w miedzi. Ukończyła kurs I stopnia "Biżuteria z miedzi".
ANETA WIĘCEK-ZABŁOTNA
Twórcze działania fotograficzne dla osób z niepełnosprawnością
ARTUR GOLIŃSKI
Studium rysunku i malarstwa dla młodzieży
Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Instruktor rysunku i malarstwa oraz grafiki artystycznej.
LIDIA GŁODOWSKA
Zajęcia teatralne
Doświadczony pedagog artystyczny, instruktor teatralny i animator kultury. Prowadzi działalność pedagogiczno-artystyczną, realizuje autorskie programy edukacji teatralnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Od wielu lat związana zawodowo z instytucjami kultury.
MATEUSZ KRZYK
Warsztaty aktorskie
Od ponad dziesięciu lat aktor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Ma na swoim koncie ponad 40 ról teatralnych, występował również w serialach telewizyjnych. Jako pedagog teatralny pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadząc warsztaty aktorskie. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek.
DOMINIKA NELA BIAŁY
Zajęcia wokalne
Instruktor wokalny, wokalistka, muzyczna wychowanka p. Anny Piwowarczyk. Na scenie od najmłodszych lat, laureatka wielu konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ukończyła kurs dla trenerów wokalnych w Studio Wokalnym Voice Progress w Warszawie.
DOMINIKA SZEWCZYK
Kolorki, W(y)rażenia, Sztuka dla malucha
Jest szeroko rozumianą malarką, od obrazów, poprzez mandale intencyjne, po sztukę użytkową. Certyfikowana nauczycielką malarstwa intuicyjnego metodą Vedic Art. Jest instruktorem z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami dorosłymi w różnych ośrodkach kultury. Podczas swoich zajęć stara się łączyć aspekty rozwoju osobistego z elementami arterapeutycznymi i mindfulnessu. Wciąż poszerzać swoje kompetencje, obecnie jest adeptką kierunku terapeuta zajęciowy.
WALDEMAR DOLECKI
Bezpieczny przedszkolak
Ukończone studia magisterskie na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz podyplomowe studia trenerskie, uzyskał licencję trenera I klasy Taekwon-do. Posiada czterdziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych z grupami różniącymi się wiekiem i poziomem zaawansowania. Przez 24 lata był trenerem Kadry Narodowej Taekwon-do ITF mężczyzn i kobiet.
EWA BARAŃSKA
Artystyczna joga, Joga dla seniorów
Absolwentka wrocławskiej AWF Jest nauczycielką jogi od 25 lat. W swojej praktyce łączy elementy jogi Iengara, vinjasy, jogi powięziowej i terapeutycznej. Joga nie jest praktyką samodoskonalenia, joga jest praktyką godzenia się z samym sobą - to motto Pani Ewy, towarzyszące jej w praktyce.
ANNA KUCZYŃSKA
Joga kundalini
Od wielu lat zgłębia tajemnice ciała, umysłu i duszy poprzez udział w zajęciach jogi, tańca intuicyjnego czy na spotkaniach „Kręgu Kobiet”, gdzie przez 5 lat doskonaliła umiejętność „czytania” ciała i „słuchania” własnej duszy. Twierdzi, że to ścieżka, która nie ma końca, a pozwalanie na bycie sobą jest bardzo zasilające, budujące i uwalniające. Wychodzenie z tzw. „strefy komfortu” i przekraczanie swoich granic pozwala lepiej poznać siebie, pozwala dostrzec i cieszyć się własną kreatywnością i pomysłowością.
RAFAŁ TOPORCZYK
Zdrowy kręgosłup
Moje życie to podróż przez poznawanie samego siebie. W tym celu służy mi joga oraz buddyzm. Jogę praktykuję od kilkunastu lat, zacząłem od hatha jogi, później pojawiła się aerial, ashtanga, acro, rocket, kundalini i shakty dance. Przez kilka lat uczyłem hatha jogi, pilatesu, prowadziłem warsztaty dla dzieci i dorosłych z AcroYogi, Pilates i Ruchu Rozwijającego. Obecnie rozwijam się na ścieżce vipassany. Prowadząc zajęcia "zdrowy kręgosłup" korzystam ze wszystkich powyższych narzędzi, które miałem szczęście poznać.
KONSTANTIN KUSHCHENKO
Balet, Breakdance
Absolwent szkoły baletowej. Pracował jako tancerz baletowy w Operze Wrocławskiej i Crakovia Danza. Doświadczony tancerz, artysta. Występował m.in. jako król myszy w balecie "Dziadek do orzechów" czy błazen w balecie "Kopciuszek".
SYLWIA KRUGLIŃSKA
Joga
Z wykształcenia nauczycielka wychowania fizycznego (ukończyła AWF w Gdańsku) oraz języka angielskiego (po UW). Jej pasją od najmłodszych lat jest ruch, wspieranie zdrowia oraz język angielski. Jogę spotkała na swojej drodze w 2001r. i od tej chwili jest w jej życiu stale obecna. Ukończyła 4-letni kurs nauczycielski jogi Iyengara w Krakowie prowadzony przez Romana Grzeszykowskiego, uzyskała dyplom instruktora rekreacji ruchowej w PAKIS, ukończyła kurs "Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi" organizowany przez Jogę Nirmala- Marty Miguły. Chcąc dzielić się dobrodziejstwami jogi, stworzyła studio jogi - Yoga with Love. "Joga jest dla mnie drogą poznania siebie i innych oraz coraz piękniejszą podróżą."