Instruktorzy

Instruktorzy

ANNA PECHYTIAK
Multi coolti, Ceramika dla pozytywnie zakręconych
Artystka, pedagog, instruktorka zajęć plastycznych. Jej uczniowie są laureatami prestiżowych konkursów o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jako artystka porusza się na wielu płaszczyznach artystycznych. W swojej twórczości łączy różnorodne style i techniki. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką i ceramiką.
RENATA MICHAJŁOW
Malowanki, Rysunek w ogóle i szczególe
Studiował w Instytucie Sztuki filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Uczyła się także w szkole reklamy w Katowicach i w poznańskiej szkole florystyki we Wrocławiu. Zdobyła doświadczenie jako grafik w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. "Nie lubię sztywnych granic. Gdy rysuję – maluję, gdy maluję – rysuję… Nie ograniczam się technicznie.”
MICHAŁ PANKOWSKI
Nauka gry na gitarze i ukulele
Gitarzysta, songwriter i producent muzyczny. Współtwórca zespołów Scoffers, Chile oraz lider zespołu Easy Dose. Posiada doświadczenie w nauce dzieci i dorosłych w języku polskim i angielskim. Absolwent Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu na kierunku realizacja nagrań. Pasję do gitary i ukulele odkrył w wieku nastoletnim i wtedy zaczął realizować swoją muzyczną przygodę. Do nauczenia podchodzi indywidualnie, kierując się gustami swoich uczniów. "Nie będziemy wałkować jednego akordu do perfekcji, w muzyce najważniejsza jest swoboda i otwarta głowa. Nauka gitary i ukulele jest dla każdego, potrzebne są tylko chęci i odpowiednie nastawienie."
PATRYCJUSZ ZDRAJKOWSKI
Nauka gry na perkusji
JOANNA KAŹMIERCZAK
Sensoplastyka dla najnajów, Sensoryka dla przedszkolaka, Sensoryka dla starszaka
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog, terapeutka pedagogiczna. Jako certyfikowana trenerka Smykomultisensoryki oraz Sensoplastyki 1 stopnia od kilku lat prowadzi zajęcia sensoryczne dla najmłodszych. Pasjonatka literatury dziecięcej, muzyki oraz aktywności multisensorycznych dla najmłodszych.
NATALIA TOPORCZYK (PIARA RAVI)
Muzykoterapia dla dzieci
Szczęśliwa żona i mama, certyfikowana nauczycielka Kundalini Jogi oraz Shakti Dance, muzykoterapeutka, wokalistka, kompozytorka, podróżniczka. Mieszkała i kształciła się jogicznie i muzycznie w Irlandii, w Amritsar w Północnych Indiach, na Teneryfie, w Norwegii, we Włoszech oraz w Berlinie. Zorganizowała pierwszy w Polsce trening nauczycielski z Shakti Dance (metodą Sary Avtar) i organizuje kolejne edycje. Fascynują ją uzdrawiające moce mantr, tworzy projekt Mantra Medicine. www.piararavi.com
ELŻBIETA KOCHAN
Ceramika, Batik, Witraż
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Artysta plastyk, animator kultury, pedagog. Mieszka i tworzy w Lubinie. Głównym polem aktywności artystycznej Elżbiety Kochan jest ceramika oraz rysunek i malarstwo. Prowadzi działalność pedagogiczną, realizując autorskie programy edukacyjne. Z jej pracowni wyszło wielu utalentowanych młodych adeptów sztuki. Wypala w młodych głowach jak w glinie – już trwale – miłość do sztuki.
KATARZYNA PODLECKA
Sztuka dla malucha, Studium rysunku i malarstwa dla młodzieży
Posiada dyplom z malarstwa w pracowni prof. Stanisława Kortyki, Instytut Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Uprawia malarstwo olejne i suchy pastel, który zdecydowanie preferuje. Nie wyczerpywalnym źródłem inspiracji od początku była i jest natura oraz jej odsłony, a ulubionym, choć czasem niełatwym tematem portret człowieka. Brała udział wielokrotnie w wielu wystawach – indywidualnych i zbiorowych - Lubińskie Biennale Sztuki, kolejnych edycjach legnickich Wystaw Plastyki Zagłębia Miedziowego, w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu oraz wystawach Plastyki Lubińskiej w Niemczech.
TOMASZ HANOFF
Fotografia artystyczna dla dorosłych, Kurs podstaw fotografii, Fotografia cyfrowa dla młodzieży, Rysunek i malarstwo dla dorosłych
Zawodowy fotograf. Malarz z wieloletnim stażem, zajmuje się również rysunkiem i grafiką. Jest magistrem sztuki, specjalizacja fotografia i multimedia. Od instruktora: "Zapraszam wszystkich chcących zanurzyć się w wspaniały świat fotografii i obrazu malarskiego.”
KRZYSZTOF JANISZEWSKI
Nauka gry na saksofonie
Absolwent legnickiej Szkoły Muzycznej oraz warszawskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F Chopina, w klasie saksofonu Radosława Mleczki. Uczeń Akademii Muzycznej w Brukseli. Obecnie gra w kilku orkiestrach i zespołach.
ANNA ADAMUS-KRAWCZYK
Biżuteria z miedzi
Menadżerka i animatorka kultury. Od wielu lat związana zawodowo z instytucjami kultury w regionie. Doświadczona realizatorka rozmaitych projektów kulturalnych. Miłośniczka i kolekcjonerka biżuterii handmade. Zakochana w miedzi. Ukończyła kurs I stopnia "Biżuteria z miedzi".
ANETA WIĘCEK-ZABŁOTNA
Twórcze działania fotograficzne dla osób z niepełnosprawnością
JOANNA ŁUKIJAŃCZUK (JOHANKA)
Muzykoterapia dla dzieci
Warsztatowiec w przestrzeni "art" czyli ekspresja plastyczna, muzyczna, teatralna, tworzenia z natury. Animator, czasami umilający małe i duże imprezki...malowaniem twarzy, balonami, wygibańcami... Miłośniczka paćkania, wytworów z siana, teatru Kamishibai, przebieranek, twórczego projektowania i szycia ciuchów, sensoplastyki i swobodnych działań na rzecz rozwoju, radości, wolności. A przy okazji nauczyciel wieku dziecięcego, nauczyciel Montessori, matka, komunikująca się w nurcie partnerskim, naturo-kreatywna.
LIDIA GŁODOWSKA
Zajęcia teatralne
Doświadczony pedagog artystyczny, instruktor teatralny i animator kultury. Prowadzi działalność pedagogiczno-artystyczną, realizuje autorskie programy edukacji teatralnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Od wielu lat związana zawodowo z instytucjami kultury.
MATEUSZ KRZYK
Warsztaty aktorskie
Od ponad dziesięciu lat aktor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Ma na swoim koncie ponad 40 ról teatralnych, występował również w serialach telewizyjnych. Jako pedagog teatralny pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadząc warsztaty aktorskie. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek.
DOMINIKA NELA BIAŁY
Zajęcia wokalne
Instruktor wokalny, wokalistka, muzyczna wychowanka p. Anny Piwowarczyk. Na scenie od najmłodszych lat, laureatka wielu konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ukończyła kurs dla trenerów wokalnych w Studio Wokalnym Voice Progress w Warszawie.
DOMINIKA SZEWCZYK
Kolorki, W(y)rażenia
Jest szeroko rozumianą malarką, od obrazów, poprzez mandale intencyjne, po sztukę użytkową. Certyfikowana nauczycielką malarstwa intuicyjnego metodą Vedic Art. Jest instruktorem z wieloletnim doświadczeniem pracy z osobami dorosłymi w różnych ośrodkach kultury. Podczas swoich zajęć stara się łączyć aspekty rozwoju osobistego z elementami arterapeutycznymi i mindfulnessu. Wciąż poszerzać swoje kompetencje, obecnie jest adeptką kierunku terapeuta zajęciowy.
WALDEMAR DOLECKI
Bezpieczny przedszkolak
Ukończone studia magisterskie na kierunku pedagogika, specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz podyplomowe studia trenerskie, uzyskał licencję trenera I klasy Taekwon-do. Posiada czterdziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć sportowych z grupami różniącymi się wiekiem i poziomem zaawansowania. Przez 24 lata był trenerem Kadry Narodowej Taekwon-do ITF mężczyzn i kobiet.
EWA BARAŃSKA
Artystyczna joga, Joga dla seniorów
Absolwentka wrocławskiej AWF Jest nauczycielką jogi od 25 lat. W swojej praktyce łączy elementy jogi Iengara, vinjasy, jogi powięziowej i terapeutycznej. Joga nie jest praktyką samodoskonalenia, joga jest praktyką godzenia się z samym sobą - to motto Pani Ewy, towarzyszące jej w praktyce.
ANNA KUCZYŃSKA
Joga kundalini
Od wielu lat zgłębia tajemnice ciała, umysłu i duszy poprzez udział w zajęciach jogi, tańca intuicyjnego czy na spotkaniach „Kręgu Kobiet”, gdzie przez 5 lat doskonaliła umiejętność „czytania” ciała i „słuchania” własnej duszy. Twierdzi, że to ścieżka, która nie ma końca, a pozwalanie na bycie sobą jest bardzo zasilające, budujące i uwalniające. Wychodzenie z tzw. „strefy komfortu” i przekraczanie swoich granic pozwala lepiej poznać siebie, pozwala dostrzec i cieszyć się własną kreatywnością i pomysłowością.
RAFAŁ TOPORCZYK
Zdrowy kręgosłup
KONSTANTIN KUSHCHENKO
Balet, Breakdance
Absolwent szkoły baletowej. Pracował jako tancerz baletowy w Operze Wrocławskiej i Crakovia Danza. Doświadczony tancerz, artysta. Występował m.in. jako król myszy w balecie "Dziadek do orzechów" czy błazen w balecie "Kopciuszek".
SYLWIA KRUGLIŃSKA
Joga i uważność dla dzieci, Joga
Z wykształcenia nauczycielka wychowania fizycznego (ukończyła AWF w Gdańsku) oraz języka angielskiego (po UW). Jej pasją od najmłodszych lat jest ruch, wspieranie zdrowia oraz język angielski. Jogę spotkała na swojej drodze w 2001r. i od tej chwili jest w jej życiu stale obecna. Ukończyła 4-letni kurs nauczycielski jogi Iyengara w Krakowie prowadzony przez Romana Grzeszykowskiego, uzyskała dyplom instruktora rekreacji ruchowej w PAKIS, ukończyła kurs "Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi" organizowany przez Jogę Nirmala- Marty Miguły. Chcąc dzielić się dobrodziejstwami jogi, stworzyła studio jogi - Yoga with Love. "Joga jest dla mnie drogą poznania siebie i innych oraz coraz piękniejszą podróżą."