Dla grup zorganizowanych

Dla grup zorganizowanych

Bezpieczny przedszkolak

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia rekreacyjno-ruchowe na bazie sztuk walki (taekwondo).

 Zajęcia prowadzimy w oparciu o Międzynarodowy Program taekwondo KIDS, zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Na zajęciach poruszamy kwestie uczulające na niebezpieczne i szkodliwe zachowania. Zajęcia uczą dzieci, aby zdawały sobie sprawę z niebezpiecznych zachowań u innych, ale także zachęcają do unikania zachowywania się w sposób, który naraża innych na niebezpieczeństwa. Taekwon-do pomaga rozwijać zwinność, równowagę, koordynację i szybkość, poprawia jakość ruchu i wspiera długoterminowy rozwój fizyczny dzieci.

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy.

Czas trwania: 60 minut,

środy godz. 9.00 lub 10.30.

ZAPISY: kontakt@cdt.lubin.pl

lub tel. 607 389 754

PROWADZĄCY:  Waldemar Dolecki

Sensoplastyka dla przedszkoli

SENSOPLASTYKA® to metoda opracowana przez Izabelę Stefańską (pedagoga, coacha, terapeutkę pedagogiczną). jej celem jest wyzwalanie dziecięcej ekspresji, radości i kreatywności. Wpływa na stymulację wszystkich zmysłów.

 

Jak wyglądają zajęcia?

– “brudzimy się” , czyli stymulujemy zmysły poprzez aktywności sensoryczne z użyciem produktów spożywczych,

– poznajemy różnorodne faktury, materiały, ziarnistości i całą paletę barw,

– odkrywamy świat nowych smaków oraz zapachów,

– zabawa nie jest nakierowywana, co oznacza, że dzieci mają szansę na nieszablonowe myślenie, odkrywanie siebie, pobudzanie kreatywności i wyobraźni.

Czas trwania: 60 minut.

Prowadzący: Joanna Kaźmierczak

25 zł/ dziecko (płatne u Instruktora)

Zapis grup: 726 440 792

Warsztaty ceramiczne

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym na warsztaty ceramiczne dla grup zorganizowanych.
Warsztaty ukierunkowane są na swobodny rozwój dziecięcej kreatywności oraz sprzężenie zwrotne w postaci prac będących niezmodyfikowanym efektem pracy dzieci. Program warsztatów  łączy rozwój manualny dzieci z edukacją w zakresie historii sztuki oraz rozwojem ich zmysłu estetycznego. W pracowni dzieci dowiedzą się skąd się bierze glina, jak tworzyć w glinie, jak szkliwić i malować swoje prace. Uczestnicy mają okazje poznać  różne techniki zdobnicze. Czas trwania 90 minut.

Prowadzący: Elżbieta Kochan
tel. 603 999 261

Warsztaty artystyczne
Bądź jak Leonardo…

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym na warsztaty plastyczne dla grup zorganizowanych.
Zajęcia obejmują ćwiczenia z widzenia barw wg „Sztuki barwy” Johannesa Ittena:
– Światło jest barwą. Pryzmat i tęcza – poznajemy fizyczność koloru;
– Co to są pigmenty? – robimy farby w laboratorium koloru;
– Jak kolory na nas oddziałują? – wyraź się kolorem i odkryj swój własny ślad poprzez zabawę malarską. Czas trwania 90 minut.

Prowadzący: Joanna Siwak
tel. 516 612 285

Warsztaty taneczne

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na warsztaty taneczne dla grup zorganizowanych. Zajęcia rytmiczno – taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym (dla grupy 3-4 lata oraz 5-6 lat) rozwijają dziecięcą świadomość ruchu i ciała, wspomagają rozwój koordynacji ruchowej, są wpływają korzystnie na rozwój społecznym pomiędzy uczestnikami. Taniec sprawia dzieciom dużo radości ponieważ to nie tylko “sztywne” kroki ale również mnóstwo możliwości na dziecięcą improwizację i naukę rytmiki poprzez zabawę. W trakcie zajęć wykorzystywany jest styl tańca nowoczesnego, jak również tańców towarzyskich (walc angielski, samba, cha cha). Nauka tańca przeplatana jest zabawami taneczno – rytmicznymi a także elementami stretchingu i jogi w celu przygotowania partii ciała na początku oraz wyciszenia i relaksacji po przeprowadzonych ćwiczeniach. Czas trwania 90 minut.

Prowadzący: Zuzanna Sosna
tel. 669 448 131

Warsztaty plastyczne

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym na warsztaty plastyczne dla grup zorganizowanych. Istotą programu jest kształtowanie osobowości twórczej dzieci i młodzieży poprzez swobodną wypowiedź w języku plastyki! Zajęcia pozwalają na odkrywanie własnych możliwości twórczych w obrębie różnych technik artystycznych, rozwijają umiejętności manualne i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Czas trwania 90 minut.

Prowadzący: Anna Pechytiak
Tel. 697 548 600

Warsztaty teatralne

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym na warsztaty teatralne dla grup zorganizowanych.Warsztaty teatralne „Przygoda z teatrem” to zajęcia teatralne przeznaczona dla dzieci i bmłodzieży, w których każdy może odkrywać bi doskonalić warsztat aktorski. Na zajęcia może przyjść każdy, kto chce poznać sztukę teatru, kto chce obudzić w sobie świadomość sceniczną i tworzyć oryginalne, bogate w emocje i symbole, interpretacje teatralne. Czas trwania 90 minut.

Prowadzący: Lidia Głodowska
tel. 600 167 066

Joga dla dzieci

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na zajęcia jogi dla grup zorganizowanych. Krótki opis zajęć: Serdecznie zapraszam dzieci do wspólnego spaceru po zaczarowanym lesie, podczas którego spotkamy i „zamienimy się” w różne zwierzęta oraz inne „magiczne istoty”. Będzie to zainspirowana pozycjami jogi delikatna, gimnastyczna praca z ciałem oraz z głosem przeprowadzona w formie zabawy. Będziemy uczyć się medytacji, śpiewać piosenki „mocy” po polsku, po angielsku oraz mantry. Mantry – czyli pozytywne afirmacje, np.: „Sat Nam”- „Jestem Prawdą” lub „Wahe Guru”- „Jestem w radości na drodze ku mądrości”. Wykonamy medytacje w ruchu zainspirowane techniką „Celestial Communication” z Jogi Kundalini. Mantry są prostym narzędziem na otwieranie głosu, pobudzanie twórczego potencjału, koncentracji, pamięci oraz wyobraźni muzycznej, przynoszą balans tam, gdzie tego potrzebujemy, mogą więc dodać pewności siebie i kreatywności oraz uspokoić intensywne emocje. Warsztat ten są to pierwsze kroki uczące dzieci jak medytować, a medytacja jest wspaniałą techniką, która wspiera nas i odstresowuje w codziennym życiu. Czas trwania 45 minut.

Prowadzący: Piara Ravi  (Natalia Norko)
tel. 697 284 805

Warsztaty techniczne

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na warsztaty z robotyki dla grup zorganizowanych. Wychodzimy naprzeciw najnowszym trendom rynkowym, łącząc niezapomnianą zabawę, nowoczesne technologie i zagadnienia naukowe w atrakcyjny, nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych program. Oferujemy niezwykłe warsztaty kreatywno-techniczne, które rozbudzą w dzieciach ciekawość świata, kreatywność oraz logiczne myślenie!

1) Robotyka i programowanie na edukacyjnych zestawach Lego.Na warsztatach budować będziemy roboty, które reagują na otoczenie dzięki czujnikom i silnikom, konstrukcje dopasowane będą do wieku uczestników.
Czas trwania 60 minut.

2) Eksperymenty chemiczne – Kolorowe buzujące wulkany, magiczna ciecz nienewtonowska czy slajmy to jedne z wielu eksperymentów, które wykonamy podczas warsztatów.
Czas trwania 60 minut.

3) Warsztaty na drewnianych klockach architektonicznych – poruszymy wyobraźnię, kreatywność oraz nauczymy pracować w grupie dzieci biorące udział w zajęciach. Zbudujemy wielki drewniany szałas, różnego rodzaju wieże, zabudujemy najodważniejsze dziecko czy ułożymy ogromne domino!
Czas trwania 60 minut

Prowadzący: Wiktor Miklas
tel. 733 444 327