Warsztaty dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych

Oferta  cyklicznych zajęć i warsztatów dla dorosłych w Centrum Działań Twórczych w Lubinie w sezonie 2023/2024.

Kontakt: tel. 767 560 015, kontakt@cdt.lubin.pl

BATIK
zajęcia dla młodzieży od 13 lat i dorosłych

wtorek 18.00-20.00
Prowadzący: Elżbieta Kochan
Więcej informacji pod numerem: 603 999 261

Pracownia ceramiczna 113

Batik to technika malarska polegająca na nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niepokryte warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów, proces farbowania i woskowania można powtarzać wielokrotnie. Na zajęciach poznamy tajniki powstawania tego typu prac od projektowania do efektów tkanin artystycznych. Będzie je można wykorzystywać jako formy użytkowe (tkanina dekoracyjna, torby, kartki okolicznościowe itp.), jak również jako obrazy czy tkanina artystyczna.

WITRAŻ
zajęcia dla dzieci od 11 lat, młodzieży i dorosłych

wtorek 15.55-17.55
Prowadzący: Elżbieta Kochan
Więcej informacji pod numerem: 603 999 261

Pracownia ceramiczna 113

Witraż to barwna kompozycja szklana, która składa się z trzech głównych elementów: konturu, barwy i światła. Kontur wykonany jest z kompozycji ołowianych taśm, natomiast nośnikiem barwy są szkła w różnych kolorach. Obraz tworzony jest przez światło, które przechodzi przez połączone ze sobą szklane fragmenty- szklane mozaiki. Na zajęciach stworzysz linearny szkic kompozycji z podziałem na szkiełka, nauczysz się dopasowywać odpowiednie barwy, przeniesiesz szkic do rzeczywistych wymiarów, będziesz wycinał fragmenty ze szkła oraz owijał je taśmą miedzianą a na koniec będziesz lutował przygotowane elementy. Na warsztatach stworzysz także witraże malowane farbą konturową i farbami do szkła na zimno.

SITODRUK I SERIGRAFIA
dla młodzieży od 15 lat i dorosłych

środa 16.30-19.30
Prowadzący: Joanna Siwak
Więcej informacji pod numerem: 516 612 285

Sala nr 116 C

Sitodruk i serigrafia jest techniką druku, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub z włókien syntetycznych. Wykonanie polega na przetłaczaniu farby za pomocą rakli przez siatkę sitodrukową. Na zajęciach nauczysz się obsługi sita drukarskiego, wykonasz serigrafię z szablonu, naświetlonego sita oraz przygotujesz zdjęcia cyfrowe do serigrafii w programie graficznym. Jedyne takie zajęcia w regionie!

ARTYSTYCZNA JOGA
zajęcia dla młodzieży od 15 lat i dorosłych

Grupa 1: wtorek 18.00 – 19.30
Grupa 2: czwartek 18.00 – 19.30
Prowadzący: Ewa Barańska
Więcej informacji pod numerem: 767 560 015

Sala widowiskowa 101

Masz „za dużo na głowie”? Ciągle brakuje Ci chwili wytchnienia? W ciągu dnia dociera do Ciebie za dużo informacji? Jeśli chcesz znaleźć chwilę dla siebie – skorzystaj z naszych zajęć jogi. Zajęcia będą idealną odskocznią od wszechobecnych bodźców, które z każdej strony chcą wpłynąć na Twoją uwagę. Podczas łagodnych sesji otworzysz swoje ciało oraz osiągniesz stan spokoju i uważności. Adaptacja jogi z naciskiem na choreografię i ćwiczenia z muzyką.

2

NOWOŚĆ!
JOGA DLA SENIORÓW

wtorek 11.00-12.00
Prowadzący: Ewa Barańska
Więcej informacji pod numerem: 767 560 015

Sala widowiskowa 101

Joga to forma aktywności ruchowej, którą mogą podejmować ludzie w każdym wieku, również seniorzy. W praktyce polega na skoncentrowaniu się na swoim ciele i oddechu, powoli przechodząc od jednej pozycji do drugiej. Właśnie jogę polecają seniorom fizjoterapeuci!

JOGA KUNDALINI

środa 17.00 – 18.30
Prowadzący: Anna Kuczyńska (Dyal Sangeeta Kaur)
Więcej informacji pod numerem: 691 048 135

Sala widowiskowa 101

Joga kundalini nazywana jest jogą świadomości. Wykonując sekwencję odpowiednio ułożonych asan, ćwiczeń oddechowych czy śpiewając mantry wchodzimy w głębszy kontakt ze Sobą. Poprzez pracę z ciałem fizycznym / układ mięśniowo-kostny/ poznajemy lepiej swoje ciało i jego możliwości oraz pracujemy nad tym, aby nasze ciało było coraz mocniejsze i elastyczniejsze. Pobudzamy także do pracy układ nerwowy, hormonalny, limfatyczny, oddechowy. Sprzyjają temu odpowiednio wykonywane ćwiczenia oddechowe – pranajama. Częścią każdej praktyki jest medytacja, która pomaga wyciszyć umysł i wprawiać się w technice coraz większego panowania nad nim.
Zestaw ćwiczeń, czyli krija kończy się zawsze relaksacją, która pomaga rozprowadzić energię w ciele, odprężyć i zrelaksować.
Zajęcia dla dorosłych.

Warsztaty rozpoczną się w październiku!

MALARSTWO I RYSUNEK DLA DOROSŁYCH

poniedziałek 17.30-19.30
Prowadzący: Tomasz Hanoff
Więcej informacji pod numerem: 881 679 524

Pracownia plastyczna 118

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki te zajęcia będą dla Ciebie idealną formą rozwoju i nauki. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby poznać tajniki technik rysunkowych i malarskich. Nie ma znaczenia czy dopiero chcesz spróbować swoich sił przy sztaludze, czy chcesz polepszyć swój warsztat malarski. Zajęcia to nie tylko nauka sztuki rysowania i malowania, lecz przede wszystkim nauka sztuki obserwacji i analizy otaczającej nas przestrzeni. Nauczysz się przenoszenia tego, co widzisz i odczuwasz, na kartę papieru.

ZAJĘCIA TEATRALNE
dla dorosłych

wtorek 18.30 – 20.00
Prowadzący: Lidia Głodowska
Więcej informacji pod numerem: 600 167 066

Sala nr 105 K

Marzysz o występowaniu na scenie, ale do tej pory nie miałeś/miałaś okazji? Uważasz, że w życiu ważna jest pasja? Warsztaty teatralne dla dorosłych to propozycja dla wszystkich, w których drzemią siły twórcze. Podczas zajęć skorzystasz z improwizacji, zgłębisz tajniki warsztatu aktorskiego, zapoznasz się z interpretacją tekstu oraz budowaniem postaci. Stworzysz etiudy sceniczne, sam wymyślisz scenariusz do swojej etiudy.

NOWOŚĆ!
BIŻUTERIA Z MIEDZI
warsztaty dla dorosłych

czwartek 17.00-19.00
Prowadzący: Anna Adamus-Krawczyk
Więcej informacji pod numerem: 767 560 015

Sala nr 107 C

Pierwsze w okolicy zajęcia poświęcone miedzi – surowcowi wydobywanemu w regionie! Uczestnicy zajęć poznają techniki obróbki miedzi, np. trawienie, oksydowanie, młotkowanie, nadawanie kształtu.
Podczas warsztatów wykonamy m.in. bransolety, kolczyki, pierścionki.

NOWOŚĆ!
NARYSUJ SWÓJ TATUAŻ
kurs rysowania i projektowania tatuaży dla młodzieży od 15 lat i dorosłych

wtorek 18.00-20.00
Prowadzący: Adam Kopiec
Więcej informacji pod numerem: 767 560 015

Pracownia plastyczna 118

Zajęcia zaczniemy od klasycznego rysunku akademickiego. Zajmiemy się studium postaci i podstawami światłocienia. Poznamy techniki tatuowania i rodzaje tatuażu na przykładzie prac znanych tatuażystów. Omówimy pracę z klientem i dobór odpowiedniego tatuażu do miejsca, na którym ma być wykonany. W kolejnym etapie poznamy techniki ilustracyjne przydatne podczas procesu projektowania tatuażu. Efektem pracy będzie wykonanie projektu własnego tatuażu w formie kolażu.

Zajęcia odbywać się będą od października do grudnia.

NOWOŚĆ!
ZDROWY KRĘGOSŁUP
zajęcia dla młodzieży od 15 lat i dorosłych

środa 18.45-19.45
Prowadzący: Rafał Toporczyk
Więcej informacji pod numerem: 691 818 324

Sala nr 109 C

Zajęcia oparte o ćwiczenia mobilizujące, rozgrzewające oraz stabilizujące kręgosłup. Ćwiczenia są połączeniem systemów mobility, pilates i jogi. Podczas zajęć prowadzone będą również medytacje stabilizujące układ nerwowy.
Warsztaty polecane dla osób z siedzącym trybem pracy, które chcą zachować zdrowie i mobilność.

Zajęcia od 13 września.

ZAJĘCIA WOKALNE

warsztaty w małych grupach
środa od 14.00 do 20.00
Prowadzący: Dominika Nela Biały
Więcej informacji pod numerem: 882 067 543

Sala nr 114 C

Na zajęciach wokalnych uczymy się śpiewać oraz operować swoim głosem. Podczas warsztatów nie tylko nauczycie się śpiewać, ale odnajdziecie przyjemność ze wspólnego śpiewania ulubionych piosenek.
Zajęcia prowadzone są w małych, kilkuosobowych grupach.
Zajęcia dla wszystkich, bez względu na wiek!

JOGA

Zajęcia prowadzone przez instruktora zewnętrznego.

Poniedziałek 18.30-19.45

Prowadzący: Sylwia Kruglińska

Zapisy i opłaty bezpośrednio u Instruktora: 500 257 088

Sala widowiskowa 101

CERAMIKA
warsztaty dla dorosłych

gr. 1 – środa 15.55-17.55 (grupa łączona z dziećmi)
gr. 2 – czwartek 18.00-20.00
Prowadzący: Elżbieta Kochan
Więcej informacji pod numerem: 603 999 261

Pracownia ceramiczna 113

Lepienie w glinie nie tylko świetnie rozwija wyobraźnię i umiejętności manualne, lecz również kształtuje charakter człowieka. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne metody tworzenia w glinie: lepienie z bryły, z wałeczków, z plastra, w formie. etc. Zgłębią również przeróżne techniki zdobnicze

FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA DLA DOROSŁYCH

wtorek 16.30-19.30
Prowadzący: Tomasz Hanoff
Więcej informacji pod numerem: 881 679 524

Sala nr 117 C

Zajęcia są kierowane dla osób zawansowanych, posiadających doświadczenie, które chcą pogłębić wiedzę na temat fotografii i wprowadzić ją na wyższy poziom i udoskonalać nabyte już umiejętności. Warsztaty będą zgłębiać artystyczną formę fotografii. Z definicji fotografia artystyczna ma być wizją artysty, który nie chce odwzorowywać świata takim, jaki jest, ale stara się pokazać go swoimi oczami. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą korzystać z aparatu fotograficznego i studia jak malarz z farb i pędzli, by podzielić się swoją wrażliwością i kreatywnością poprzez te niesamowite medium, jakim jest fotografia.

NOWOŚĆ!
KURS PODSTAW FOTOGRAFII

środa 17.30-19.30
Prowadzący: Tomasz Hanoff
Więcej informacji pod numerem: 881 679 524

Sala nr 117 C

Zajęcia są kierowane dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z fotografią, posiadają swój aparat, ale nie potrafią go obsługiwać i chcą poznać podstawy fotografii. Uczestnicy kursu dowiedzą się jak ustawić ekspozycję podstawy kompozycji obrazu, dobór obiektywu itp.
Zajęcia skierowane dla młodzieży od 12 lat i osób dorosłych.

NOWOŚĆ!
FASHION IS CREATION
kurs projektowania odzieży dla młodzieży od 15 lat i dorosłych

 

wtorek 18.00-20.00
Prowadzący: Ewelina Anna Mederska
Więcej informacji pod numerem: 767 560 015

Sala nr 107 C

Uczestnicy przejdą przez proces tworzenia produktu od koncepcji po realizację. W pierwszym etapie kursu dowiedzą się, czym charakteryzuje się rysunek żurnalowy i wykonają szkice swoich projektów. Stworzą moodboard, czyli kreatywną tablicę inspiracji, która posłuży im do zaprojektowania kapsułowej kolekcji (składającej się z 3 modeli). W kolejnym etapie będą realizować jeden model ze swojej kolekcji, dobierając odpowiednie tkaniny, materiały i faktury, tak by osiągnąć pożądane efekty wizualne. Podczas etapu finałowego kursanci poznają charakter i organizację sesji zdjęciowej typu fashion, gdzie będą mieli okazję stać się modelami dla własnych projektów. Dowiedzą się także jak tworzyć kontent dla magazynów o modzie i trendach, czego efektem będzie wydanie publikacji z powstałymi podczas zajęć realizacjami.

Zajęcia odbywać się będą od października do grudnia.

NAUKA GRY NA GITARZE
elektrycznej, akustycznej, klasycznej, basowej, ukulele
zajęcia indywidualne

poniedziałek i wtorek, od 15.00 do 20.00
Prowadzący: Michał Pankowski
Więcej informacji pod numerem: 721 060 181

Sala nr 114 C

Chcesz nauczyć się grać na gitarze lub ukulele Zapraszamy na indywidualne lekcje nauki gry na wybranym instrumencie. Nasze zajęcia skierowane są dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych.

NAUKA GRY NA SAKSOFONIE
zajęcia indywidualne

środa i czwartek od 16.00 do 20.00
Prowadzący: Krzysztof Kris Janiszewski
Więcej informacji pod numerem: 532 505 411

Sala 102 K

Jeśli kochasz dźwięk saksofonu, chciałbyś zapoznać się z tym instrumentem, zapraszamy na indywidualne lekcje! By osiągnąć wysoki poziom, konieczne są lata nauki i ćwiczeń. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spróbować swoich sił!
Nasze zajęcia skierowane są do wszystkich, od 10 lat.

NAUKA GRY NA PERKUSJI
zajęcia indywidualne

wtorek od 15.00 do 20.00
Prowadzący: Patrycjusz Zdrajkowski

Sala nr 102 K

Zapraszamy na indywidualne lekcje nauki gry na perkusji.
Zajęcia są dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych.